Problemy z przemieszczaniem się o własnych siłach mogą dotknąć każdego, niezależnie od wieku. Wtedy niezbędny może okazać się balkonik do chodzenia (określany także jako chodzik, lub podpórka) lub balkoniki rehabilitacyjne, które ułatwiają przemieszczanie się i uzyskanie właściwej podpory. Posiadamy szeroki wybór sprzętu, który znacznie ułatwi codziennie funkcjonowanie osobom, które na co dzień posiadają problemy z chodzeniem.

Refundacja NFZ - Balkonik lub podpórka ułatwiająca chodzenie - kod S.07.01 - dla osób z trwałą dysfunkcją chodu. Refundacja NFZ przysługuje raz na 5 lat.

Nabywca decyduje o wyborze konkretnego produktu.

Zlecenie na balkonik może wystawić m. in. lekarz rodziny, chirurg, fizjoterapeuta,  neurochirurg, rehabilitant,reumatolog.

Ważne, zlecenia na balkonik nie może wystawić neurolog.

Balkoniki do chodzenia i podpórki rehabilitacyjne

Współczesne balkoniki to już nie te same konstrukcje co kiedyś. Dzisiaj wyposażone są nie tylko w kółka, które znacząco poprawiają wygodę przemieszczania się przy ich pomocy. Posiadają także hamulce, które umieszczone są przy uchwytach, co pozwala na większą kontrolę, np. kiedy schodzimy po pochyłym terenie. Balkonik rehabilitacyjny wykonany jest przeważnie z lekkich stopów, dlatego przesuwanie go, nie powinno stanowić szczególnego problemu. 

Alternatywą dla chodzika, może być podpórka rehabilitacyjna. Jej konstrukcja nie różni się aż tak bardzo, dlatego czasem można je pomylić. Podpórka może posiadać dwa lub cztery koła, a te mogą być w różnych rozmiarach - od niewielkich po takie, które spotkamy w chodzikach. Przeważnie posiadają specjalne siedzisko, które pozwala na odpoczynek użytkownika np. podczas spaceru. 

Oba te urządzenia są wybierane zarówno do pomocy zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym. Należy pamiętać, że chodzik dla niepełnosprawnego lub podpórka, musi być dopasowana do jego możliwości, wzrostu i wagi. Dlatego w naszym sklepie oferujemy pacjentom dostęp, do szerokie asortymentu sprzętu ułatwiającego przemieszczanie, jak chodziki, podpórki, kule ortopedyczne, laski, a także ortezy i stabilizatory dolnych kończyn.

Balkonik dla seniora - jaki wybrać?

Najczęściej użytkownikami chodzików i podpórek, są osoby starsze. W związku z tym zastosowane rozwiązania, muszą być dopasowane do ich aktualnego stanu fizycznego. Dlatego w zależności od potrzeb, w naszym sklepie można zakupić chodzik kroczący lub na kółkach.

Dla osób posiadających niedużą ilość siły, ale zachowujące stabilność, możemy polecić kroczące balkoniki dla seniora. Są one lżejsze od balkoników sztywnych, ale pozwalają na zachowanie odpowiedniej stabilizacji w trakcie chodu i możliwość swobodnego przesuwania chodzika przy pomocy kółek.

Z kolei pacjenci mający problem z zachowaniem równowagi, ale mający odpowiednią ilość siły - mogą wybrać chodzik na kółkach. Ten rodzaj umożliwia ustabilizowanie chodu, a także pozwala na swobodne poruszanie się, nawet wokół własnej osi (jeżeli posiada trzy lub cztery kółka). 

Balkoniki dla seniora często bywają wyposażone w zasobnik, który pozwala pomieścić drobne zakupy lub najpotrzebniejsze rzeczy. Dzięki odpowiedniemu umieszczeniu, nie powodują destabilizacji chodzika, co przekłada się na bezpieczeństwo ich użytkowania.

Dostępne w sklepie MUSI-Med balkoniki inwalidzkie zostały dobrane tak, by zapewniały odpowiedni komfort użytkowania i zapewniały właściwy poziom bezpieczeństwa użytkownika. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych i posiadających poważniejsze problemy związane z narządem ruchu.

Podpórka lub chodzik dla niepełnosprawnego

W przypadku osób posiadających upośledzenie narządów ruchu, przydatne są wózki inwalidzkie, lecz nie zawsze są one ostatecznością. Przydatne mogą okazać się także podpórki rehabilitacyjne oraz balkoniki.

Niekiedy kule to za mało, a wózek to przesada. Jeżeli lekarz wyrazi aprobatę, można zastosować np. chodzik dla dorosłych, kiedy problem dotyczy osoby w odpowiednim wieku. To samo tyczy się dzieci, cierpiące na problemy z kończynami dolnymi. Chodziki i podpórki angażują mięśnie, które w przypadku jazdy na wózku mógłby zwiotczeć i osłabić zdolność poruszania się. Należy wspomnieć, że podobnie jak w przypadku wózków inwalidzkich, pacjentom z odpowiednim dokumentem, przysługuje refundacja NFZ na balkoniki i podpórki.

Sprzęt dobierany jest pod możliwości fizyczne pacjenta, by był dla niego odpowiednim wsparciem i nie przysparzał problemów, w trakcie poruszania się. W takim przypadku zaleca się konstrukcje o zwiększonej stabilności, by stanowić podparcie dla użytkownika.

Balkoniki i podpórki w sklepie MUSI-Med

Wśród oferowanych przez nas balkoników i podpórek, a także akcesoriów do nich, można znaleźć wyroby takich producentów jak ARmedical, Reha Fund czy Vitea Care. W naszym sklepie dostępne są modele, które wśród ich użytkowników cieszą się dobrą opinią, a przez naszych specjalistów zostały uznane za godne uwagi.

Pacjentom poszukującym podpórki czterokołowej, polecamy model ROCKY VCBK 23231 Vitea Care, który posiada miękkie siedzisko, duże (20-sto centymetrowe) koła oraz uchylną barierkę oparcia i pojemnik zakupowy. Jeżeli jednak cztery koła są niepotrzebne, zachęcamy do wyboru modelu TOM VCBK 521 Vieta Care, który posiada składaną ramę, wygodny zasobnik na zakupy oraz podobne jak w modelu ROCKY, duże koła, które ułatwiają przemieszczanie się po utwardzonej powierzchni - zarówno tej równej, jak i lekko wyboistej.

Wybierając chodzik rehabilitacyjny, polecamy zwrócić uwagę na model Oslo Premium RF-616 Reha Fund, który prócz świetnego wykonania i zastosowania topowych rozwiązań w chodzikach, posiada także podnóżek. Ten pozwoli szybciej zregenerować siły podczas wszelkich wyjść poza dom.

Pamiętaj, że oferowane przez nas podpórki oraz balkoniki dla niepełnosprawnych, można nabyć w niższej cenie. W tym celu należy uzyskać “Zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne”, które może zostać wystawione przez odpowiedniego lekarza.

Ikona dostawy
Darmowa dostawa
od 400 zł
 
Ikona gwarancji zwrotu
Gwarancja zwrotu
do 14 dni
 
Logo NFZ
Refundacja-online
Sprawdź
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl