Filtrowanie
Cena
  • od
    do

Inhalator umożliwia nam zastosowanie terapii górnych i dolnych dróg oddechowych. Nowoczesne inhalatory przenośne można wykorzystywać w domu, bez konieczności jazdy na zabiegi inhalacyjne do przychodni lub na oddziały pulmonologiczne. W naszym sklepie posiadamy różne inhalatory, które umożliwiają efektywną inhalację dzieci i dorosłych.

Inhalator - kiedy można go używać?

Inhalacje są znane ludzkości od zarania dziejów. Poprzez parę wodną lub roztwór lekowy w formie gazowej, umożliwiają leczenie dróg oddechowych w każdym wieku. Ważną częścią każdego inhalatora jest nebulizator - w którym to dochodzi do przemiany cieczy w parę. Do nebulizatora podpina się bezpośrednio maskę inhalacyjną, która pozwala oddychać nam np. roztworem lekowym. Najczęściej posiada dwie dziurki, umożliwiające wymianę powietrza w masce.

Można go stosować w przypadku różnych dolegliwości, m.in.: astmy, zapaleniu płuc, , mukowiscydozie, kaszlu, zalegającej wydzielinie, czy problemami z zatokami. Należy jednak pamiętać, że wszelkie medykamenty powinny być przepisane przez lekarza. Dlatego jeżeli jest nam potrzebny inhalator na zatoki, to tak naprawdę potrzebujemy inhalatora, który zostanie zasilony specjalnym roztworem, który udrożni zatkane zatoki.

Inhalator dla dzieci, nie różni się niczym od inhalatora dla dorosłych. Zasada ich działania jest taka sama, a dobre inhalatory posiadają dodatkową regulację natężenia wytwarzania pary. Niekiedy możemy spotkać małe inhalatory przenośne dla dzieci, jednak ich efektywność może odbiegać od tradycyjnych inhalatorów elektrycznych podłączanych do gniazdka.

Inhalatory - rodzaje dostępne w sklepie MUSI-Med

W naszej ofercie posiadamy inhalatory o różnorodnej specyfice pracy. Ich wybór może być podyktowany możliwościami podawania konkretnych typów leków, mocą czy ilością dostępnych akcesoriów, zwiększających użyteczność inhalatora.

Inhalator siateczkowy

Poprzez wibracje membrany krople roztworu zamieniane są w aerozol, który pacjent wdycha. Bez problemu może być zasilany bateriami, jak również kablem zasilającym. Jest to ciche urządzenie, więc doskonale sprawdzi się jako inhalator dla dziecka, jak również dorosłych ceniących sobie cichą pracę urządzeń

Inhalator pneumatyczny

Jest najbardziej uniwersalnym typem inhalatora. Dzięki tłoczeniu powietrza przez gumową rurkę do nebulizatora, umożliwia wykorzystanie  wielu rodzajów roztworów lekowych i nie tylko. Jego minusem jest głośna praca, jednak rekompensuje to możliwością zastosowania wielu środków leczniczych, bez ryzyka np. ich przegrzania. 

Inhalator ultradźwiękowy

Aerozol uzyskuje się tu poprzez działanie ultradźwięków. Membrana w tym urządzeniu rozbija roztwór na niewielkie drobiny, które wdychane są przez osobę chorą. Należy zwrócić uwagę, że podczas pracy, inhalator zwiększa swoją temperaturę, co uniemożliwia wykorzystanie m.in. antybiotyków. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfortową sonicznie pracę urządzenia.

Inhalatory przenośne - leczenie w domowych warunkach

Niegdyś inhalatory były potężnymi urządzeniami, którymi leczenie odbywało się w wyznaczonych miejscach. Dzisiaj każdy z nas może posiadać inhalator na własność. Dostępne w naszej ofercie inhalatory to sprawdzone urządzenia, cieszące się dobrą opinią wśród naszych Klientów. Szczególnej uwadze polecamy inhalator PRO, a także inhalator Alergia Stop od firmy SANITY. Obe te produkty to doskonały przykład, że skuteczne leczenie może być nie tylko wygodne, ale również ekonomiczne. Posiadajace w zestawie niezbędne akcesoria, pozwalają na leczenie zarówno małych dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

W zależności od tego, jakie interesują nas inhalatory, cena może się różnić w większym lub mniejszym stopniu. Najprostsze i najsłabsze inhalatory mogą być dostępne w cenie od kilkudziesięciu złotych. W naszym sklepie oferujemy inhalatory, które łączą ze sobą jakość i precyzję działania, z niewygórowaną ceną.

Ikona dostawy
Darmowa dostawa
od 400 zł
 
Ikona gwarancji zwrotu
Gwarancja zwrotu
do 14 dni
 
Logo NFZ
Refundacja-online
Sprawdź
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl