- Refundacja dorośli: H.01.01.00 (3)
- Refundacja do 18 lat: H.01.01.01 (3)
- Refundacja dorośli H.01.03.01 (2)
- Refundacja dzieci H.01.03.02 (2)
- Refundacja dorośli: H.01.02.00 (2)
- Refundacja do 18 lat: H.01.02.01 (2)
- Refundacja H.02.02.01 dorośli (1)
- Refundacja H.02.02.02 dzieci do 18 lat (1)
- Refundacja do 18 lat: H.03.02.01 (2)
- Refundacja dorośli H.03.02,02 (1)
- Refundacja dorośli: H.03.03.00 (3)
- Refundacja do 18 lat: H.03.03.01 (3)
-
od
do
Ortezy i stabilizatory należą do grona akcesoriów medycznych, których zadanie polega na stabilizacji poszczególnych części kończyn. Ortezy kończyn dolnych posiadają wiele możliwości zastosowań, można je zakładać na biodra, nogi, stopy oraz stawy. Mogą służyć do odciążenia stawów, unieruchamiania poszczególnych części kończyny oraz korygowanie postawy.
Ortezy tego typu stosuje się podczas rehabilitacji pacjenta, w przebiegu różnych schorzeń, a także podczas rekonwalescencji po operacji, wypadku czy złamaniu. Zastosowanie ortezy ma na celu ogólne poprawienie jakości życia oraz zwiększenie mobilności, która wpływa na samodzielność pacjentów.
Ortezy i stabilizatory na kolano
Przez choroby i urazy kończyn dolnych tracimy zdolność sprawnego poruszania się, dlatego tak ważne jest, dbanie o stan stawów i mięśni. Coraz więcej osób skarży się na choroby stawu kolanowego, które powodują, że potrzebujemy całkowitego lub co najmniej częściowego unieruchomienia. Odpowiednia stabilizacja umożliwia powstrzymanie powstawania głębszych urazów i uszkodzeń oraz przyspiesza powrót do sprawności.
Jaki jest koszt ortezy i stabilizatora na kolano?
Wiele osób zastanawia się ile kosztuje orteza na kolano, która jest tak ważna w procesie rehabilitacji i leczenia. Cena zależy od rodzaju stabilizatora oraz możliwości zastosowania. Podstawowe ściągacze na kolana służące głównie rehabilitacji można zakupić mieszcząc się spokojnie w stu złotych. Posiadamy na przykład Stabilizator kolana ze stabilizacją rzepki w bardzo korzystnej cenie.
Klienci cenią sobie oferowaną w naszym sklepie opaskę kompresyjną na kolano Neox, a także Ortezę rzepki stabilizująco-oodciążającą SP-612 za atrakcyjną cenę i wysoki komfort użytkowania. Oferujemy produkty medyczne najwyższej jakości, takie jak orteza kolana Antar, która może ustabilizować kolano pod różnym kątem. Ponadto oferujemy możliwość pozyskania refundacji NFZ na wybrane produkty medyczne dostępne na naszej stronie.
Stabilizatory i ortezy stawu skokowego
Ortezy i stabilizatory kończyn dolnych stanowią często konieczny element rehabilitacji w przypadku wielu schorzeń oraz urazów. Ich działanie opiera się na korekcie ustawienia kończyn dolnych oraz regulacji napięcia mięśniowego. Stosuje się je w sytuacjach, takich jak brak kontroli nerwowo - mięśniowej, koślawość i szpotawość stóp, niestabilność stawów, porażeniu kończyn dolnych, dystrofii mięśniowej, porażenia mózgowego czy też obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe. Po przebytych urazach nasze kończyny potrzebują czasu na rekonwalescencję, odpowiednich ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz odciążenia stawów poprzez stosowanie na przykład butów ortopedycznych, a także ortez stawu skokowego.
Dobranie odpowiedniej ortezy lub stabilizatora powinno być skonsultowane z lekarzem lub fizjoterapeutą, ponieważ poszczególne modele mają różne zastosowania. W celu rekonwalescencji po wypadku używa się innego typu ortezy niż podczas poprawiania sprawności i mobilności kończyn dolnych. Spośród wielu rodzajów ortez, można wyróżnić ortezy stawu skokowego oraz ortezy na kolano.
Ortezy i stabilizatory stawu skokowego
Stabilizator stawu skokowego stosowany przez osoby, u których wystąpiła niestabilność stawu czy jego skręcenie. Zniekształcenie stawu wymaga specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu możliwy jest szybki powrót do pełnej sprawności. Orteza na stopę stabilizuje staw skokowy, ponadto chroni go przed nieprawidłową rotacją i zabezpiecza przed poważniejszymi uszkodzeniami.
Usztywniacz na kostkę ma szerokie zastosowanie, które zależy od rodzaju i stopnia stabilizacji. Spełnia swoją rolę zarówno w przypadku przeciążeń i naciągnięć, ale także przy zwichnięciach, skręceniach oraz załamaniach stawu skokowego. Można go również stosować prewencyjnie, co robią sportowcy narażeni na kontuzje, tacy jak siatkarze, piłkarze, tenisiści, czy koszykarze.
Ile kosztują stabilizatory i ortezy stawu skokowego?
Wartość ortezy stawu skokowego zależy od jej przeznaczenia, rodzaju i ewentualnych, dodatkowych funkcji. Może posiadać na przykład materiał antybakteryjny albo zaawansowaną technologię medyczną, co sprawi, że cena produkty będzie większa.
Orteza na staw skokowy i tak jest jednym z tańszych produktów medycznych, a jednocześnie tak ważnych i potrzebnych. Tańsze protezy, takie jak Osłona ścięgna Achillesa 6770 S kosztują poniżej stu złotych, ale oferujemy również Ortezę stawu skokowego AEROSTAB DRQ10P od producenta Qmed, która jest zdecydowanie bardziej złożonym stabilizatorem.
Osoby ubezpieczone mogą liczyć na refundację NFZ, której kwota jest określona w przepisach. Należy pamiętać jednak, że wniosek o dofinansowanie musi być wystawiony przez odpowiedniego specjalistę.