- Refundacja dorośli: L.01.01.00 (1)
- Refundacja do 18 lat: L.01.01.01 (1)
- Refundacja dorośli: L.02.01.00 (1)
- Refundacja do 18 lat: L.02.01.01 (1)
- Refundacja dorośli: L.03.03.00 (1)
- Refundacja do 18 lat: L.03.03.01 (2)
- Refundacja dorośli: L.03.01.00 (2)
- Refundacja do 18 lat: L.03.01.01 (1)
- Refundacja dorośli: L.05.02.00 (1)
- Refundacja do 18 lat: L.05.02.01 (1)
- Refundacja dorośli: L.05.01.00 (1)
- Refundacja do 18 lat: L.05.01.01 (1)
- Refundacja: S.02.01 (1)
-
od
do
Ortezy kręgosłupa
Orteza na kręgosłup może się okazać konieczna w wielu przypadkach objawów chorób i urazów związanych z kręgosłupem. Ortezy i stabilizatory jako wyroby medyczne przystosowane są do poszczególnych rodzajów chorób, schorzeń oraz dolegliwości. Orteza kręgosłupa podtrzymuje kręgosłup w poprawnej pozycji tak, aby nie doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń, zniwelować ból oraz przyspieszyć czas rekonwalescencji pacjenta. Ortezy na kręgosłup stosuje się zazwyczaj w przypadku chorób zwyrodnieniowych stawów międzywyrostkowych, wystąpienie rwy kulszowej lub lumbago oraz przy przewlekłym bólu pleców.
Ortezy na kręgosłup - rodzaje
Ortezy na kręgosłup produkowane są w kilku modelach, ponieważ mogą być stosowane z wielu różnych przyczyn. To, co łączy wszystkie dostępne modele to gwarancja lekkości i wygody użytkowania oraz wykorzystanie w produkcji materiału umożliwiającego swobodny przepływ powietrza i utrzymanie ortezy w czystości.
Wybór rodzaju ortezy należy skonsultować ze specjalistą, który powinien również dobrać odpowiedni rozmiar produktu. W zależności od potrzeb leczniczych czy rehabilitacyjnych stosuje się ortezy sztywne, półsztywne lub elastyczne. Poszczególne modele dzieli również zastosowany rodzaj zapięcia, który może być skonstruowany w oparciu o sznurowany gorset lub mocowany na pasy.
Główny podział ortez opracowany jest w oparciu o możliwości zastosowania poszczególnego modelu. Ten podział wyróżnia modele, takie jak orteza kręgosłupa wysoka, orteza szyjna, orteza na kręgosłup lędźwiowy oraz orteza kręgosłupa piersiowego.
Orteza kręgosłupa wysoka
Orteza kręgosłupa wysoka to kompleksowy produkt służący do wzmocnienia kręgosłupa na odcinku lędźwiowym, krzyżowym i piersiowym. Jej stosowanie zaleca się przy różnorodnych schorzeniach kręgosłupa, takich jak dyskopatia, osteoporoza, zmiany zwyrodnieniowe, niestabilność kręgosłupa, rwa kulszowa a także po zabiegach operacyjnych. Przykładem ortez wysokich kręgosłupa są gorsety ortopedyczne stabilizujące wszystkie trzy odcinki kręgosłupa.
Orteza szyjna
Orteza szyjna umożliwia odciążenie i stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa. Swoje zastosowanie odnajduje w przypadku operacji, wypadków oraz chorób korzeni nerwowych odcinka szyjnego. Ortezy na kręgosłup szyjny świetnie sprawdzą się w przypadku zespołów bólowych czy urazów kręgosłupa szyjnego.
Orteza kręgosłupa lędźwiowego
Orteza kręgosłupa lędźwiowego, potocznie nazywana pasem lędźwiowym stosowana jest przy problemach z kręgosłupem wywołanych przeciążeniami i schorzeniami odcinka lędźwiowego. Głównym zadaniem pasa ortopedycznego na kręgosłup lędźwiowy jest ograniczenie ruchomości, wzmocnienie kręgosłupa, stabilizacja postawy oraz łagodzenie bólu pleców.
Orteza kręgosłupa piersiowego
W celu korekcji wad postawy w odcinku piersiowym kręgosłupa stosuje się ortezę kręgosłupa piersiowego. Wspomaga ona leczenie symetrycznych niedowładów wiotkich mięśni grzbietu oraz chorób neurologicznych z częściowym porażeniem mięśni. Może być również stosowana podczas rehabilitacji po wygojonych złamaniach kręgosłupa.
Pas lędźwiowy - oferta sklepu ortopedycznego Musi-med
W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz kilka najpopularniejszych modeli pasa lędźwiowego od najlepszych producentów na rynku. Produkty NEOX, takie jak Wysoki pas na kręgosłup P11 polubili Klienci potrzebujący optymalnego usztywnienia odcinka lędźwiowo-krzyżowego i piersiowego kręgosłupa. W przypadku leczenia po zabiegach i operacjach odcinka lędźwiowego warto zakupić nasz Pas lędźwiowy P-05 NEOX wykonany z termoaktywnego neoprenu, który pomaga utrzymać pożądaną temperaturę ciała oraz przyspiesza gojenie ran pooperacyjnych.
W sklepie ortopedycznym Musi-med znajdziesz również znakomitej jakości produkty OPPO w przystępnych cenach. Pas brzuszny 2260 służący do wzmocnienia mięśni brzucha oraz podtrzymania narządów wewnętrznych jest chętnie wybierany przez osoby cierpiące na przepuklinę brzuszną, osłabienie mięśni brzucha oraz takie, które niedawno przebyły operację jamy brzusznej.
Pas lędźwiowy - zastosowanie
Pas stabilizujący odcinek lędźwiowy może być stosowany zarówno w celach leczniczych jak i profilaktyce. Warto więc sięgnąć po niego zanim pojawią się objawy, a prowadzony
tryb życia, na przykład częste dźwiganie ciężkich przedmiotów, stanowi czynnik rozwoju dolegliwości obejmujących odcinek lędźwiowy. Ponadto pas na kręgosłup lędźwiowy koryguje postawę ciała podczas stania, siedzenia oraz pochylania się, dzięki czemu zmniejsza ryzyko utrwalenia się niepożądanych wzorców ruchu, które deformują sylwetkę.
Istnieje kilka wskazań do stosowania ortezy kręgosłupa lędźwiowego. Wśród schorzeń, które niekiedy wymagają noszenia ortezy kręgosłupa znajduje się dyskopatia, która powoduje często silny ból. Dzięki zastosowaniu pasa lędźwiowego na dyskopatię kręgosłup jest utrzymywany w optymalnym, anatomicznym położeniu, a jednocześnie wystarczająco usztywniony. Ponadto orteza kręgosłupa lędźwiowego pozwala zniwelować lub chociaż ograniczyć silny ból utrudniający codzienne funkcjonowanie.
Wśród modeli ortezy na kręgosłup lędźwiowy znajduje się również pas lędźwiowy na rwę kulszową, która stanowi schorzenie polegające na wystąpieniu bólu nerwu kulszowego. Leczy się ją przy pomocy rehabilitacji ruchowej oraz pasów stabilizujących. Pas ortopedyczny lędźwiowy stosuje się również w przypadku osteoporozy, niestabilności kręgów, przepuklinie krążka międzykręgowego oraz zapaleniu stawów kręgosłupa.
Pas rehabilitacyjny krzyżowo lędźwiowy umożliwia leczenie zmian zwyrodnieniowych oraz wad postawy, takich jak skolioza dolnego odcinka kręgosłupa czy lordoza lędźwiowa. Może także przyspieszyć rehabilitację po przeciążeniu czy nadwyrężeniu kręgosłupa oraz skrócić czas rekonwalescencji po urazie kręgosłupa, na przykład po wypadku.