-
od
do
Skutery elektryczne
Program Aktywny Samorząd 2024
Wnioski można składać od 1 marca do 31 sierpnia. Program skierowany do dzieci i osób w wieku produkcyjnym. Program finansowany ze środków PFRON. Więcej informacji pod linkiem:
https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/aktywny-samorzad-w-2024-roku/
Moduł I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową,w tym:
Moduł I Obszar C – likwidacja barier w poruszaniu się:
- Zadanie 5 – pomoc w zakupie skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego (adresowana do osób z orzeczeniem o niepełnosprawności - do 16 roku życia lub osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, z dysfunkcją narządu ruchu powodującą problemy w samodzielnym przemieszczaniu się i posiadających zgodę lekarza specjalisty na użytkowanie przedmiotu dofinansowania). Dofinansowanie do 8250 złotych.
Oferujemy skutery marki ELEKTRORIDE i Vitea Care.
Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem pojazdów firmy ELECTRORIDE. Zapewniamy pełną gwarancję, obsługę serwisową i fachowe doradztwo. Gwarancja wynosi dwa lata.
Skutery inwalidzkie to alternatywa dla elektrycznych wózków. Mogą się nimi poruszać nie tylko osoby niepełnosprawne, ale także mające problem z chodzeniem - z racji wieku lub stanu zdrowotnego. Takie osoby wykorzystując skutery elektryczne inwalidzkie mogą szybko i sprawnie dostać się do miejsca, bez narażania się na dyskomfort podróży. W naszym sklepie posiadamy inwalidzkie skutery elektryczne przystosowane do poruszania się w przestrzeni miejskiej oraz wygodnego funkcjonowania na co dzień, np. wyjazdu na zakupy.
Skutery inwalidzkie - dla kogo?
Oferowane przez nas skutery elektryczne dla niepełnosprawnych są urządzeniami umożliwiającymi transport każdemu, kto jest się w stanie nimi poruszać. W przypadku poważniejszych upośledzeń narządów ruchu, wykorzystuje się np. wózki inwalidzkie elektryczne, które zapewniają m.in. dodatkowe podparcie pod odcinek szyjny i głowę oraz nogi.
Skutery inwalidzkie są przeznaczone dla osób, które posiadają znaczne problemy z poruszaniem się, jednak nie muszą być osadzone na wózku. Może to wynikać z problemów związanych z pewnym upośledzeniem narządów ruchu lub zwyrodnieniami, które znacząco utrudniają poruszanie się o własnych siłach. Inwalidzkie skutery elektryczne dostępne w naszej ofercie, pozwalają zastąpić balkoniki i podpórki, jak również popularne laski i kule ortopedyczne.
Czasami skutery elektryczne dla niepełnosprawnych wykorzystywane są także przez osoby posiadające znaczący problem z nadwagą. Taki skutery muszą posiadać odpowiednio wzmocnioną konstrukcję, by udźwignąć taką osobę. Przeciętne skutery inwalidzkie posiadają nośność na poziomie ok. 120 kilogramów.
Skutery dla niepełnosprawnych
Osoby niepełnosprawne, mogące samodzielnie się poruszać, przy wsparciu np. kuli lub balkonika, na pewno chętnie skorzystają ze skutera elektrycznego. Dzięki pełnemu sterowaniu w kierownicy, jest on wygodny i łatwy w prowadzeniu. W przypadku osób potrzebujących wsparcia przy poruszaniu się, można na tyle zamontować kule inwalidzkie lub chodzik.
Skutery elektryczne dla seniorów
Osoby starsze cierpiące na zwyrodnienia narządów ruchu, również mogą skorzystać z tego środka transportu. Coraz większe uznanie w naszym kraju zyskują skutery elektryczne dla seniorów, umożliwiające im np. wyjazd na większe zakupy czy przemieszczanie się z punktu A do B, w o wiele krótszym czasie. Dobrze oświetlone i wyposażone w sygnały dźwiękowe, są dla nich bezpiecznym środkiem transportu, uniezależniającym ich np. od taksówek czy autobusów. Wybór modelu z czterema amortyzatorami, zapewnia wysoki komfort przejazdu, co może być szczególnie ważne przy problemach z kręgosłupem.
Jakie skutery elektryczne inwalidzkie wziąć pod uwagę?
Przede wszystkim muszą być dopasowane do naszych potrzeb. Jednym z kryteriów są możliwości wagowe. Dobierając skuter elektryczny inwalidzki, warto mieć na uwadze, że im większa masa pasażera, tym udźwig skutera oraz moc powinny być większe. Z racji, że skutery inwalidzkie mogą osiągać prędkość do 15 km/h (co czyni je w tej kwestii lepszymi od elektrycznych wózków inwalidzkich), to przeciążenie ich może skutkować drastycznym spadkiem osiągów i komfortu jazdy.
Następnie warto jest zwrócić uwagę na wyposażenie w podłokietniki. Ten drobny element jest bardzo istotny dla wygody jazdy. Zapewnia podparcie pod łokcie i przedramiona sprawiając, że długotrwała jazda nie będzie powodowała ich odrętwień. Inwalidzkie skutery elektryczne w wielu przypadkach posiadają składane podłokietniki. Ułatwia to wsiadanie i zsiadanie ze skutera.
W zależności od dróg po jakich się poruszamy, warto wybrać odpowiedni skuter elektryczny. W terenie nierównym, o zróżnicowanym podłożu lepiej sprawdzą się skutery elektryczne dla niepełnosprawnych o większych kołach. Poprawia to trakcję oraz właściwości napędowe. W takim przypadku dobrze jest wybrać skuter o większej mocy. Dla osób poruszających się tylko po chodnikach lub kostce, wystarczyć będą skutery inwalidzkie, posiadające nie duże koła, np. 9 calowe.
Sposób ładowania także nie jest bez znaczenia. Niektóre skutery inwalidzkie wymagają podpinania do ładowania całego urządzenia. Inne z kolei mogą mieć wymontowywanie akumulatory. Posiadając jeden na wymianę, można eksploatować skuter, w czasie gdy drugi się ładuje. Rozwiązanie to może się okazać szczególnie przydatne dla osób, które dziennie pokonują większe dystanse.
Skutery elektryczne dla osób niepełnosprawnych w MUSI-Med
Oferujemy skutery inwalidzkie dostępne w różnych konfiguracjach. W naszym sklepie można zakupić m.in. skutery dla niepełnosprawnych Vitea Care, które cechują się świetnym stosunkiem jakości do ceny. Podstawowy skuter elektryczny Mini Vitea Care to idealne rozwiązanie dla osób, potrzebujących kompaktowego skutera o dobrym zasięgu i przyzwoitych osiągach. Jest to składany skuter elektryczny, dlatego w razie dłuższego niekorzystania - można bez problemu go rozmontować i złożyć, aby zajmował mniej miejsca. Ceikawą propozycja może być także skuter elektryczny Rider II Vitea Care, który jest nieco bardziej rozbudowany. Posiadający 11,5 calowe koła, bez problemu poradzi sobie z jazdą pod chodnikach i nieco mniej równym terenie. Posiada 9-cio centymetrowy prześwit, który pozwala na bezproblemowe przejeżdżanie np. przez wyższe krawężniki, minimalizując przy tym ryzyko zawiśnięcia.
Jeżeli natomiast interesuje nasz pojazd nie tylko efektowny, ale i efektywny - polecamy skuter elektryczny Cruiser II Vitea Care dostępny w naszym sklepie. Cztery oddzielne amortyzatory pozwalają na komfortową jazdę po każdym typie drogi utwardzonej, a duże światła zapewniają dobrą widoczność po zmroku. Dodatkowo 13-sto calowe koła pozwalają na bardzo komfortową jazdę i zmniejszenia odczucia nierówności nawierzchni. nowoczesny wygląd sprawia, że nie wygląda jak typowe skutery inwalidzkie elektryczne. Ceny podanych pojazdów są zróżnicowane, ze względu na wyposażenie i możliwości sprzętu. Zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacją skuterów i wyboru najlepszego dla siebie lub bliskiej osoby.