Filtrowanie
Producent
Dostępność
Cena
  • od
    do

Zmiany temperatury ciała są jednymi z pierwszych oznak choroby. By upewnić się, czy nasza temperatura jest prawidłowa, wykorzystuje się termometry dostępne w różnych wariantach - bezdotykowe, elektroniczne czy szklane. W naszej ofercie dostępne są produkty renomowanych producentów oraz szeroka gama termometrów, dostosowana do potrzeb osób dorosłych i małych dzieci.

Jaki termometr kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele termometrów, ogólnego oraz specjalistycznego zastosowania. W naszym sklepie dostępne są m.in. termometry bezdotykowe, termometry bezrtęciowe oraz termometry elektroniczne. Choć każdy z nich umożliwia pomiar temperatury ciała, to sposób ich zastosowania jest nieco inny. W celu ułatwienia podjęcia decyzji - prezentujemy krótki opis każdego z oferowanych przez nas rodzajów termometrów.

Termometr bezdotykowy

Popularny i wygodny w obsłudze. W zależności od wybranego modelu, może posiadać możliwość dokonywania pomiaru z czoła lub ucha. Dobry termometr elektroniczny bezdotykowy działa szybko i precyzyjnie, a obecnie często bywa wykorzystywany jako termometr lekarski. Wynik ukazuje się po zaledwie kilku sekundach od dokonania pomiaru, a wygodny, elektroniczny wyświetlacz pozwala na bezproblemowe odczytanie wyników. Jeżeli zastanawiamy się, “Jaki termometr bezdotykowy wybrać?”, ciekawą propozycją może być termometr Baby Temp Sanity AP 3116 dostępny w naszej ofercie. Wbrew pozorom pozwala na zmierzenie temperatury każdemu członkowi rodziny - nie tylko dzieciom. Brak długotrwałego  kontaktu z ciałem sprawia, że jest on bardzo higieniczny, a dodatkowo w przypadku małych dzieci - pozwala zmierzyć temperaturę bez wywoływania płaczu i dbania o odpowiednie ułożenie w ustach lub pod pachą. Dzięki temu jest to idealny termometr dla niemowlaka lub termometr dziecięcy, które trudno utrzymać w jednej pozycji, a pomiar musi być wykonany szybko i precyzyjnie.

Termometr elektroniczny

Ten rodzaj termometru jest wersją pośrednią, pomiędzy nowoczesnymi bezdotykowymi, a tradycyjnymi, szklanymi termometrami. Wyposażony jest najczęściej w czytelny ekran LCD, który umożliwia odczytanie wartości temperatury. Nowoczesny termometr elektroniczny dokonuje pomiaru w ok. 1 minutę, co pozwala szybko uzyskać wynik. Termometry te w zależności od modelu mogą być stosowane w pomiarach pod pachą, w ustach lub doodbytniczych. Baterie z reguły są wymienialne, dlatego taki termometr posłuży nam przez wiele lat. Idealne zastosowanie znajduje wśród osób dorosłych, młodzieży oraz nieco starszych dzieci.

Termometr bezrtęciowy

Popularny swego czasu termometr rtęciowy odszedł na dobre do lamusa. Jego miejsce miałby zająć termometry elektroniczne i bezdotykowe, jednak wiele osób nadal chce posiadać termometr szklany. Jego niewątpliwie dużą zaletą jest brak konieczności ładowania czy wymiany baterii. Obecnie każdy termometr szklany to termometr bezrtęciowy, co oznacza że w przypadku zbicia, jest on dla nas w pełni bezpieczny. Specjalny środek wypełniający termometr działa tożsamo jak rtęć, dlatego nie ma obaw, o otrzymanie poprawnego wyniku. Termometr medyczny w formie bezrtęciowej wymaga dłuższego przytrzymania końcówki pomiarowej w ustach, pod pachą lub w odbycie. W zależności od modelu, otrzymanie prawidłowego wyniku może zająć od 5 do 10 minut. Jest to termometr przeznaczony głównie dla dorosłych i młodzieży, ponieważ w trakcie pomiaru, osoba musi być nieruchoma i odpowiednio dociskać końcówkę pomiarową. Po odczytaniu wyniku, termometr należy od razu strzepnąć, by był gotowy do kolejnego użycia.

Termometr elektroniczny a termometr szklany - który lepszy?

Kiedy nie interesuje na termometr bezdotykowy, pozostaje nam wybór termometru elektronicznego lub szklanego. Każdy z nich posiada zalety, które mogą determinować wybór konkretnego rozwiązania.

Termometr elektroniczny jest o wiele szybszy w kwestii pomiaru. Jego precyzja jest taka sama jak w przypadku pozostałych rodzajów termometrów. Z racji szybkości otrzymywania wyniku, są najczęściej wykorzystywane jako termometry dziecięce i dla dorosłych. Są tańszą alternatywą dla termometrów bezdotykowych, z dłuższym czasem pomiaru, ale krótszym niż w przypadku termometru bezrtęciowego. W przypadku termometrów elektronicznych trzeba pamiętać o regularnych wymianach baterii. Gdy ta słabnie, może zafałszowywać wyniki. Jeżeli będzie wymieniana z odpowiednią częstotliwością - problem nie powinien wystąpić.

Z kolei termometr szklany to rozwiązanie dla osób, które chcą korzystać ze sprawdzonego rozwiązania, które jest skuteczne bez względu na zasilanie. Termometr bezrtęciowy jest najtańszym termometrem, ale równie skutecznym jak pozostałe. Dłuższy czas oczekiwania na wyniki, rekompensowany jest otrzymywaniem każdorazowo właściwego pomiaru - pod warunkiem, że został on wykonany zgodnie z zaleceniami. Dodatkowo szklana obudowa ułatwia czyszczenie, co sprawia że jest on bardzo higieniczny.

To, który termometr jest lepszy jak widać nie jest do rozsądzania. W zależności od potrzeb, możemy wybrać wariant, posiadający dla nas jak najwięcej zalet. Osobiście dla osób sporadycznie korzystających z termometru polecamy termometr bezrtęciowy, ze względu na jego ciągłą gotowość do pomiaru. Natomiast jeżeli korzystamy z niego częściej - termometr elektroniczny, który pozwoli zaoszczędzić nam nieco czasu.

Termometry dostępne w sklepie MUSI-Med

W naszej ofercie posiadamy termometry różnych producentów, dostępne w różnych wariantach. Pomiar temperatury musi być precyzyjny, dlatego w naszym sklepie można nabyć produkty cenione przez naszych specjalistów oraz innych Klientów.

Koszt zakupu jest zróżnicowany jeżeli chodzi o termometry. Ceny wahają się od kilkunastu do kilkuset złotych ze względu na typ, markę, model oraz ewentualne, dodatkowe funkcje, jak np. zapisywanie wyników pomiarów.

Ikona dostawy
Darmowa dostawa
od 400 zł
 
Ikona gwarancji zwrotu
Gwarancja zwrotu
do 14 dni
 
Logo NFZ
Refundacja-online
Sprawdź
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl