Wózek inwalidzki elektryczny został stworzony z myślą o osobach mających znaczące upośledzenie narządu ruchu. Sterowanie odbywa się przy pomocy joysticka, który pozwala nadać kierunek ruchu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą poruszać się na tradycyjnym wózku inwalidzkim.

Zlecenie NFZ wózek inwalidzki elektryczny dla dorosłych - kod  S.19.01. Kwota refundacji 5000 złotych.

Zlecenie wystawia: fizjoterapeuta, neurolog, neurochirurg, onkolog kliniczny, ortopeda traumatolog, rehabilitant i  reumatolog.

Wskazania: dysfunkcje narządu ruchu.

Wózki inwalidzkie z napędem elektrycznym

Występują w dwóch odmianach: tradycyjnego wózka ręcznego z dołączanym napędem elektrycznym lub są to w pełni elektryczne wózki inwalidzkie. W przypadku tych drugich, są one przeznaczone dla osób niepełnosprawnych potrzebujących niezależności w przemieszczaniu się. Wygodny kontroler pozwala w pełni manewrować wózkiem z napędem elektrycznym, zwłaszcza że jest on bardzo zwrotny. Elektryczne wózki inwalidzkie z powodzeniem mogą obracać się praktycznie wokół własnej osi.

Może być to również dobry wózek elektryczny - dla seniora. Osoby starsze nie mają już tak dużo siły, by samodzielnie mogły poruszać się tradycyjnymi wózkami. Pełna elektryka ich w tym wyręcza i nie pozwala na drastyczne ograniczenie ich mobilności. Alternatywą dla osób starszych mających problemy z chodzeniem, mogą okazać się skutery elektryczne - które również dostępne są w naszej ofercie. Pozwalają swobodnie przemieszczać się na większe dystanse. Ułatwia to codzienne funkcjonowanie osobom starszym, jak np. robienie i odwożenie zakupów do domu.

Jaki wózek elektryczny dla inwalidy wybrać?

Przede wszystkim musi być dopasowany do osoby, która będzie się nim poruszać. W związku z tym na wstępie trzeba dopasować wózek inwalidzki elektryczny, pod względem wymiaru siedziska i oparcia. Jeżeli optymalny rozmiar został już określony, warto wziąć pod uwagę aktywność osoby na wózku, tj. jak wiele metrów dziennie przejeżdża. Niektóre wózki dysponują większym zasięgiem, który umożliwia komfortowe przemieszczanie się na dłuższych dystansach. Nie można zapomnieć również o komforcie poruszania się po domu lub mieszkaniu. Tutaj istotne jest, by elektryczny wózek inwalidzki był stosunkowo kompaktowy. Przemieszczanie się między meblami może być uciążliwe, dlatego wózek inwalidzki o niewielkim promieniu skrętu i dopasowany do osoby niepełnosprawnej będzie idealnym rozwiązaniem do codziennego poruszania się po domu, jak i poza nim.

Wózki inwalidzkie elektryczne w sklepie Musi

W naszej ofercie posiadamy wózki inwalidzkie, które można dopasować do potrzeb osoby, która się będzie na nim poruszać. Dla osób mniej aktywnych, dobrą propozycją może okazać się wózek elektryczny ITravel, który dzięki kompaktowym rozmiarom pozwala na swobodne poruszanie się po pokojach, a zasięg ok. 10 km na jednym ładowaniu w zupełności wystarczy do codziennego funkcjonowania. Dla osób bardziej aktywnych, polecamy wózek elektryczny Modern, który charakteryzuje się zasięgiem ok. 25 km na jednym ładowaniu, a uterenowione koła, pozwolą pokonywać miejskie drogi, jak również nieco trudniejsze drogi utwardzone. 

Ile kosztuje elektryczny wózek inwalidzki?

Przeciętne ceny kształtują się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Można jednak zmniejszyć koszt inwestycji na wózki inwalidzkie elektryczne. Dofinansowanie jakie można uzyskać sprawia, że dzięki kodowi refundacyjnemu P.130.00, możliwe jest zmniejszenie kwoty do zapłaty o 3000 złotych. Należy pamiętać, że nie każdy elektryczny wózek dla niepełnosprawnych jest objęty refundacją.

Ikona dostawy
Darmowa dostawa
od 400 zł
 
Ikona gwarancji zwrotu
Gwarancja zwrotu
do 14 dni
 
Logo NFZ
Refundacja-online
Sprawdź
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl