Wózek inwalidzki pozwala na w miarę swobodne przemieszczanie się osobom, z zaburzeniami układu ruchu lub mającym częściowy paraliż ciała. Oferowane w naszym sklepie stalowe wózki inwalidzkie pozwalają na bezpieczne i komfortowo dotrzeć do celu.

Stalowy wózek inwalidzki

Jest to jeden z najczęściej spotykanych rodzajów wózków. Technologia wytwarzania stalowych wózków inwalidzkich jest sukcesywnie dopracowywana od wielu lat, przez co cieszą się one dobrą sławą, a dodatkowo są atrakcyjne cenowo, gdyż są o wiele tańsze niż np. wózki aluminiowe.

Solidna konstrukcja oparta na stalowej ramie sprawia, że wózek inwalidzki może zostać zastosowany w przypadku osób cierpiących np. na znaczną nadwagę. Stalowa rama jest mniej podatna na wyginanie się, co sprawia że wózki te służą swoim użytkownikom przez wiele lat, bez utraty komfortu ich eksploatacji.

Nowoczesne wózki inwalidzkie wykonane ze stali, jak np. wózek inwalidzki CRUISER RF-1 Reha Fund, pozwala na korzystanie z wszelkich wygód współczesnych wózków rehabilitacyjnych.

Wózek inwalidzki stalowy czy aluminiowy?

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że wózki inwalidzkie wykonane ze stali i aluminium, nie różnią się obecnie od siebie aż tak bardzo. Znaczącą różnicą jednak będzie tutaj waga.

Wózek inwalidzki stalowy będzie cięższy niż wózek inwalidzki aluminiowy Z czym się to wiąże? Jak wspomnieliśmy wcześniej, wózki stalowe mają większy udźwig. Wspomniany z naszej oferty wózek, pozwala na utrzymanie aż 125 kilogramowej osoby. Masa własna wózka sprawia, że jest on również nieco bardziej stabilny.

Aluminiowy wózek inwalidzki dla osoby niepełnosprawnej sprawdzi się w przypadku mieszkań w blokach - w szczególności bez dostępu do windy. Aluminiowe konstrukcje są średni kilka kilogramów lżejsze, co pozwala osobie pomagającej, na mniejsze nadwyrężenie pleców przy znoszeniu lub wnoszeniu wózka.

Zarówno wózki stalowe jak i wózki aluminiowe mają swoich zwolenników. Posiadają bardzo zbliżone możliwości oraz konstrukcję, jednak duża różnica - zauważalna jest w cenie.

Stalowy wózek inwalidzki cena

W naszym sklepie znajdują się wózki inwalidzkie stalowe za kwotę ok. 770 zł. Korzystając z refundacji, można uzyskać aż do 600 złotych na zakup nowego wózka. Wtedy kwota jaką będziemy musieli uiścić to zaledwie 170 złotych. By móc skorzystać z refundacji NFZ na wózki inwalidzkie, konieczne jest udanie się do specjalisty, który będzie mógł wystawić stosowny dokument, uprawniający do skorzystania z niej.

Ikona dostawy
Darmowa dostawa
od 400 zł
 
Ikona gwarancji zwrotu
Gwarancja zwrotu
do 14 dni
 
Logo NFZ
Refundacja-online
Sprawdź
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl