Wózek inwalidzki ma za zadanie wspierać osoby z upośledzeniem narządu ruchu. Dzięki szerokiej gamie dostępnych wózków, możliwe jest dostosowanie odpowiedniego do schorzenia pacjenta, by zapewnić mu jak największy komfort i w miarę możliwości - samodzielność. W naszej ofercie znajdują się popularne warianty wózków od znanych i cenionych producentów.

 

Ważne

Proszę sprawdzić szerokość wózka.

Jak dobrać szerokość wózka?

Należy zmierzyć szerokość miednicy w linii prostej. Wielkość siedziska powinna być o kilka centymetrów szersza niż uzyskany wymiar miednicy. Prawidłowo wymiar należy zdjąć w linii prostej. Drugi sposób należy przyłożyć np. książki do boków pacjenta i zmierzyć odległość pomiędzy nimi.

  • nowość
MEYRA iCHAIR MC2 RS MEYRA iCHAIR MC2 RS
Producent: Meyra
Cena: 28 500,00 zł
szt.
  • nowość
  • nowość
Wózek inwalidzki ICON 20 Wózek inwalidzki ICON 20
Producent: REHASENSE
Cena: 2 000,00 zł
szt.
Sprawdź cenę ze zniżką NFZ

Nowoczesne wózki inwalidzkie w MUSI MED

Dla osób, które znaczną część dnia spędzają na wózku, ważny jest komfort i swoboda poruszania się. Oferowane przez nas wózki inwalidzkie, dostosowane są do potrzeb różnych grup osób z niepełnosprawnościami, jak np. niedowładem kończyn dolnych, porażeniem mózgowym czy ogólną dysfunkcją poruszania się.

Współczesny wózek inwalidzki wyposażony jest w szereg udogodnień, jak poduszki przeciwodleżynowe, regulowane w oparcie, siedzisko, a nawet podłokietniki. W zależności od wybranego typu wózka inwalidzkiego mogą występować dodatkowe oparcia pod głowę i uda, by zapewnić większą stabilizację.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wózków inwalidzkich. Na posiadany przez nas asortyment przysługuje refundacja na wózek inwalidzki, z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Rodzaje wózków inwalidzkich

Posiadamy cztery najpopularniejsze odmiany wózków: stalowe, aluminiowe, specjalistyczne i elektryczne. 

Wózki stalowe - konstrukcja oparta jest na stalowej, wytrzymałej ramie. Cechują się dużym udźwigiem, co pozwala wykorzystywać je w przypadku osób o większej masie ciała. Dzięki odpowiedniej konfiguracji są komfortowe do użytku codziennego

Wózki aluminiowe - są alternatywą dla wersji stalowych. Aluminiowy, lekki wózek inwalidzki posiada zredukowaną masę własną średnio o 2 kilogramy. Jest to istotne w przypadku osób, które mimo niepełnosprawności prowadzą auta lub prowadzone są przez opiekunów. Wytrzymałość konstrukcji aluminiowych porównywalna jest z wytrzymałością wózków stalowych. Dużą zaletą ich odporność na korozję, nawet po uszkodzeniu warstwy lakierniczej.

Wózki specjalne - przeznaczone są dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności. Wyposażone są najczęściej w podparcie dla głowy oraz ud, a możliwości regulacji oparcia i siedziska i podparcia pleców, pozwalają nawet na ułożenie osoby niepełnosprawnej w pozycji leżącej.

Wózki elektryczne - napędzane są silnikiem elektrycznym. Oznacza to, że do ich napędu wystarczy tylko osoba poruszająca się na wózku. Wózek inwalidzki elektryczny sterowany jest przy pomocy joysticka. Dzięki możliwości obrotu wózka prawie wokół własnej osi, jest on niezwykle wygodny w codziennym użytkowaniu - zarówno w domu jak i na spacerach. Zasięg uzależniony jest od modelu elektrycznego wózka inwalidzkiego.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka inwalidzkiego?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, jakie wózek inwalidzki wymiary posiada. Jest to istotne ze względu dopasowania siedziska oraz podparcia pleców, odpowiednio do wagi i wzrostu osoby niepełnosprawnej. W tej kwestii wózek inwalidzki dla osoby niepełnosprawnej musi być dobrany idealnie, ponieważ niedostosowany może sprawiać nieprzyjemny dyskomfort w trakcie jego codziennego użytkowania. Osoby mieszkające w blokach powinny wziąć pod uwagę szerokość wózka inwalidzkiego, by móc swobodnie manewrować nim po pokojach.

Kolejną ważną kwestią są możliwości wózka inwalidzkiego, jaki planujemy zakupić. Mogą się różnić np. zakresem regulacji poszczególnych elementów, dostępem dodatkowych akcesoriów, itp. W naszej ofercie znajdują się wózki które wyposażone są w niezbędne elementy dla danego typu wózka inwalidzkiego.

Istotne jest również dla kogo przeznaczony jest wózek. Osoby młode są przeważnie bardziej aktywne od seniorów (w zależności od stopnia niepełnosprawności), zatem powinno się go dopasować do użytkownika. Wtedy dla młodej osoby bardziej funkcjonalny może okazać się wózek ręczny, zaś dla seniora

Warto wziąć pod uwagę również możliwości refundacji zakupu wózka. W zależności od kodu można uzyskać dofinansowanie zakupu w wysokości do 3000 zł. 

Jak zdobyć dofinansowanie do wózka inwalidzkiego?

Refundację można uzyskać zgłaszając się do odpowiedniego lekarza specjalisty lub podstawowej opieki zdrowotnej. Zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne może zostać wystawione również przez fizjoterapeutę lub felczera - czyli osobę posiadającą stosowne uprawnienia. Wózki rehabilitacyjne są jednymi ze środków medycznych objętymi refundacją. W zależności od kodu, wózek inwalidzki może zostać zrefundowany przez Narodowy Fundusz zdrowia w kwocie:

  • 600 zł - ręczne wózki inwalidzkie
  • 1700 zł - wózki inwalidzkie ze stopów lekkich
  • 3000 zł - wózki inwalidzkie specjalne

Należy pamiętać, że nie w każdym przypadku wózek inwalidzki zostanie w pełni zrefundowany, ponieważ kwota dofinansowania może być niższa niż wózka inwalidzkiego.

Ikona dostawy
Darmowa dostawa
od 400 zł
 
Ikona gwarancji zwrotu
Gwarancja zwrotu
do 14 dni
 
Logo NFZ
Refundacja-online
Sprawdź
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl