Aparaty CPAP - aparaty do leczenia bezdechu sennego

Aparaty CPAP to urządzenia wykorzystujące nowoczesną i bardzo skuteczną metodę leczenia bezdechu sennego, która polega na wytwarzaniu dodatniego ciśnienie w drogach oddechowych. Aparat umieszcza się przy łóżku, skąd przez rurkę i maskę CPAP lub poprzez system poduszek nosowych powietrze dostaje się do dróg oddechowych chorego

Kluczowym aspektem w procesie leczenia obturacyjnego bezdechu sennego jest prawidłowa diagnoza, a także wybór odpowiedniego aparatu CPAP z nawilżaczem i maską. Terapia z wykorzystaniem tak nowoczesnego urządzenia charakteryzuje się dużą skutecznością u pacjentów w każdym wieku. Leczenie bezdechu sennego aparatem CPAP prowadzi do przywrócenia drożności dróg oddechowych pacjenta poprzez ich usztywnienie, co wiąże się ze wzrostem komfortu podczas snu, ale też lepszym samopoczuciem w trakcie dnia. 

Refundacja NFZ

  • aparat U.02.01, raz na 5 lat.
  • maska U.02.02, raz na 6 miesięcy.

Masz dodatkowe pytania dotyczące aparatów CPAP? 

Skontaktuj się z naszym specjalistą ds. bezdechu sennego


601 307 585

Aparat na bezdech senny - jak działa?

Aparaty do bezdechu sennego, dostępne na rynku, występują pod wieloma nazwami, na przykład jako aparaty CPAP, protezy powietrzne, aparaty do oddychania przy bezdechu, czy też aparaty na bezdech. Niezależnie od nadanej nazwy, urządzenia tego typu mają jeden cel - dostarczyć powietrze pod odpowiednim ciśnieniem do dróg oddechowych pacjenta, czego efektem jest ich udrożnienie, a także wyeliminowanie bezdechów sennych. 

Aparaty na bezdech senny wykorzystujące technikę kontrolowanego oddychania (CPAP) składają się z systemu wtłaczające powietrze, maski do aparatu CPAP oraz elastycznej rurki, przez którą dodatnie ciśnienie przekazywane jest do dróg oddechowych pacjenta. Automatyczne wersje aparatu monitorują rytm oddechu i wspomagają chorego w regularnym oddychaniu. Chociaż proteza powietrzna to dosyć innowacyjne urządzenie, to prosta budowa i nieskomplikowany system działania sprawia, że jej obsługa nie stanowi żadnego problemu. Kupując produkt u sprawdzonego producenta, możesz liczyć na dokładną i przejrzystą instrukcję obsługi aparatu CPAP, dzięki której z łatwością będziesz mógł samodzielnie obsłużyć urządzenie. 

Masz dodatkowe pytania dotyczące aparatów CPAP? 

Skontaktuj się z naszym specjalistą ds. bezdechu sennego


601 307 585

Jaki aparat na bezdech senny wybrać?

Aparaty CPAP to urządzenia, które z powodzeniem mogą posłużyć wiele lat, dlatego przy wyborze odpowiedniego modelu warto skupić się na produktach od sprawdzonych i renomowanych producentów. Przede wszystkim jednak, wybór odpowiedniego rodzaju aparatu zależny jest od zdiagnozowanego typu schorzenia. Bezdech senny może być obturacyjny, centralny lub mieszany, dlatego na rynku można wyróżnić trzy główne rodzaje aparatów CPAP przystosowanych do poszczególnych typów schorzeń: 

 

  • aparaty CPAP stałociśnieniowe - urządzenia medyczne, które stale dostarczają powietrze w ustalonym ciśnieniu; są stosowane do leczenia obturacyjnego bezdechu sennego, ale też innych chorób oddechowych, takich jak astma; modele te wykorzystują regularne ciśnienie wytwarzane przez wentylator lub pompę, aby utrzymać drogi oddechowe pacjenta otwarte podczas snu,
  • aparaty automatyczne APAP - urządzenia te są stosowane w leczeniu obturacyjnego bezdechu sennego; ich działanie polega na dostosowywaniu poziomu ciśnienia w trakcie snu pacjenta, tak aby jego drogi oddechowe pozostawały cały czas drożne; w momencie zidentyfikowania podwyższonego oporu powietrza, urządzenie automatycznie podnosi ciśnienie, a po udrożnieniu dróg przywraca mu pierwotna wartość, 
  • aparaty BIPAP - stosowane u pacjentów, u których zdiagnozowano centralne lub mieszane bezdechy senne; ich sposób działania jest bardzo podobny jak w przypadku aparatów automatycznych, z tym że tutaj ciśnienie jest podawane oddzielnie dla wdechu i wydechu, dzięki czemu urządzenie może wspomagać cały cykl oddychania. 

 

Po zdiagnozowaniu konkretnego rodzaju schorzenia, lekarz doradzi odpowiedni rodzaj aparatu oraz ustali ciśnienie lecznicze, które może mieścić się w zakresie od 4 do 20 mBar. Wybierając aparat CPAP warto pamiętać o tym, że stałe podawanie powietrza pod ciśnieniem może wysuszać drogi oddechowe, dlatego warto zdecydować się na zakup urządzenia z nawilżaczem.  

Ile kosztuje aparat na bezdech senny?

Koszt zakupu aparatu na bezdech senny, w zależności od wybranego modelu i producenta, waha się w przedziale od 2 do 7 tysięcy złotych. Niekiedy, do tej kwoty należy jeszcze doliczyć koszt zakupu maski CPAP, choć wielu producentów oferują ją w zestawie. Oczywiście, wszelkie dodatkowe funkcje, takie jak bezprzewodowy transfer danych, który umożliwia lekarzowi zdalną kontrolę terapii, wiążą się z wyższą ceną aparatu CPAP, ale też z większym komfortem użytkowania. 

Zakupu warto dokonywać w sklepie medycznym, który posiada podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, bowiem ubezpieczeni pacjenci mogą starać się o refundację NFZ na aparat CPAP w wysokości 90% pierwotnej wartości urządzenia. Zaś pozostałą część kwoty można pokryć ze środków finansowych PFRON lub pomocy społecznej. 

Aparaty na bezdech senny w ofercie Musi Med

W ofercie Musi Med znajdziesz aparaty oraz maski CPAP od renomowanych i godnych zaufania producentów charakteryzujących się wieloletnim doświadczeniem w branży medycznej. Z chęcią pomożemy w doborze odpowiedniego urządzenia, które zagwarantuje poprawę komfortu pacjenta już od pierwszego użycia. Co więcej, jako profesjonalny sklep ze sprzętem ortopedyczno - rehabilitacyjnym zapewniamy możliwość uzyskania dofinansowania aparatu na bezdech senny z NFZ.

 
 
Ikona dostawy
Darmowa dostawa
od 400 zł
 
Ikona gwarancji zwrotu
Gwarancja zwrotu
do 14 dni
 
Logo NFZ
Refundacja-online
Sprawdź
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl