• nowość
Wózek inwalidzki ICON 20 Wózek inwalidzki ICON 20
Producent: REHASENSE
Cena: 2 000,00 zł
szt.
Sprawdź cenę ze zniżką NFZ

Aluminiowe wózki inwalidzkie w naszej ofercie, są świetnym rozwiązaniem dla osób, dla których liczy się nie duża waga. Wózek inwalidzki aluminiowy jest komfortowy zarówno dla samej osoby poruszającej się na nim, jak również dla osób pchających.

Wózek inwalidzki aluminiowy - cechy charakterystyczne

Pierwszą istotną cechą, jest fakt że jest to lekki wózek inwalidzki. Dzięki temu idealnie nadają się jako wózki dla dzieci, ale również dorosłych, a zwłaszcza osób starszych. Nieduża waga znacząco zmniejsza opory toczenia, przez co łatwiej się na nim poruszać. Są to najlżejsze wózki inwalidzkie jakie można spotkać na rynku.

Decydując się na aluminiowy wózek inwalidzki składany, w przypadku konieczności wnoszenia go na wyższe piętra, oszczędzamy swoje siły i co istotne - kręgosłup. Wózki stalowe są przeważnie kilka kilo cięższe niż aluminiowe. Dlatego jeżeli zastanawiamy się: wózek inwalidzki stalowy czy aluminiowy?, a musimy nosić go co jakiś czas, to warto rozważyć wybór wózka z aluminiową ramą.

Aluminiowa konstrukcja jest odporna na korozję. W konsekwencji tego jazda w deszczu, kontakt z wodą czy śniegiem, nie będzie stwarzał ryzyka powstawania ognisk rdzy.

Elementy aluminiowego wózka inwalidzkiego

Wózki inwalidzkie składają się z trzech podstawowych elementów, a są to:

  • rama - dzielimy ją na ramę siedziska oraz ramę oparcia;
  • podparcie ciała - możemy wyróżnić podparcie boczne, podnóżki, podparcie głowy, dodatkowe podtrzymanie nóg;
  • koła - jeden z najbardziej istotnych elementów. W zależności od modelu możemy spotkać mniejsze lub większe obręcze, a także różne rodzaje opon. Przednie kółka, które posiadają wózki inwalidzkie są o wiele mniejsze oraz posiadają skręt 360o. Mogą być to koła złożone z felgi i opony lub w pełni odlewane;

Część wózków posiada także układy napędowe, którymi najczęściej są obręcze zamontowane na dużych kołach. Znajdują się tylko w wózkach napędzanych siłą mięśni.

Wózek inwalidzki dla dorosłych i dzieci

W zależności od okresu rozwojowego, wózek inwalidzki musi być dopasowany do wielkości i wagi osoby, która z niego korzysta. Dziecięce wózki inwalidzkie bardziej przypominają spacerówki, jednak z czasem znacząco zbliżają się wizualnie do wózków dla dorosłych.

W naszej ofercie posiadamy aluminiowe wózki inwalidzkie dostosowane do różnych potrzeb. Na przykład wózek inwalidzki Cruiser Active 2 RF-4 od Reha Fund jest idealny dla osób, które lubią przemieszczać się w komfortowych warunkach (wiele płaszczyzn regulacji). Jest to wózek inwalidzki aluminiowy składany, dlatego idealnie sprawdzi się w przypadku kierowców, jak i osób przemieszczających się jako pasażerowie.

Jeżeli interesuje nas wózek inwalidzki składany lekki, to wózek inwalidzki CAMELEON Vitea Care, który wykonany jest ze stopów lekkich, będzie trafionym wyborem. Dzięki niskiej masie własnej i wielu udogodnieniom dla osoby niepełnosprawnej, będzie sprawdzał się w roli zarówno spacerowego wózka, jak również w pełni funkcjonalnego do użytku domowego. 

Wózek inwalidzki aluminiowy cena

Wózki aluminiowe posiadają zróżnicowaną cenę, jednak w naszym sklepie dostępne modele oscylują w okolicach ok. 1700 zł. Można u nas zakupić wózek inwalidzki aluminiowy na refundacje NFZ, jednak wymagany jest do tego odpowiedni dokument. Oferowane przez nas wózki aluminiowe refundowane są na podstawie kodu P.129.00.

Ikona dostawy
Darmowa dostawa
od 400 zł
 
Ikona gwarancji zwrotu
Gwarancja zwrotu
do 14 dni
 
Logo NFZ
Refundacja-online
Sprawdź
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl