Kule ortopedyczne zapewniają wsparcie osobom, które posiadają problem z prawidłowym chodem. Dzięki właściwie dobranym kulom ortopedycznym, możliwe jest częściowe przywrócenie komfortu chodu i wsparcie np. dla zabiegów rehabilitacyjnych kończyn dolnych. W ofercie naszego sklepu można znaleźć kule, laski oraz akcesoria pozwalające na dobór odpowiedniego modelu do swoich potrzeb.

Laska czwórnóg VCBP0021 Laska czwórnóg VCBP0021
Producent: MDH
Cena: 80,00 zł
szt.
Sprawdź cenę ze zniżką NFZ
Laska inwalidzka z zawieszką RF-510/511 Laska inwalidzka z zawieszką RF-510/511
Producent: Reha Fund
Cena: 55,00 zł
szt.
Laska trójnóg VCBP0024 Laska trójnóg VCBP0024
Producent: MDH
Cena: 74,00 zł
szt.
Sprawdź cenę ze zniżką NFZ
Laska uniwersalna inwalidzka regulowana 12/MR Laska uniwersalna inwalidzka regulowana 12/MR
Producent: MIKIRAD
Cena: 40,00 zł
szt.
Nasadka p/poślizgowa z nakładką 13/MR.Z jasna Nasadka p/poślizgowa z nakładką 13/MR.Z jasna
Producent: MIKIRAD
Cena: 13,00 zł
szt.

Kule ortopedyczne w sklepie medycznym MUSI-Med

Dostępne w naszej ofercie kule ortopedyczne zapewniają ich posiadaczom możliwość poprawy swojego chodu. W zależności od preferencji oraz możliwości fizycznych, stosuje się kule łokciowe lub kule ortopedyczne pachowe. Wybierane są najczęściej w momencie występowania problemów z kończynami dolnymi, na skutek urazów, przebytych zabiegów lub operacji, czy utraty jednej z nóg. Z koeli jeżeli dana osoba posiada lekkie problemy z poruszaniem się i potrzebuje wsparcia podczas chodzenia, rozwiązaniem może okazać się laska do chodzenia, która zapewnia wsparcie, poprzez przeniesienie części nacisku na nią oraz stabilizację chodu. W naszym sklepie znajdziemy zarówno klasyczne, pojedyncze laski, jak również laski trójnogi i laski czwórnogi. Te pozwalają na zapewnienie większej stabilizacji i przeniesienie większego nacisku, bez ryzyka utraty równowagi.

Co ważne, kule ortopedyczne często służą jako zabezpieczenie danej kończyny. Wykorzystuje się je, gdy pacjenci mają przypisane stabilizatory np. kolan, ale muszą mieć możliwość samodzielnego poruszania się.

Rodzaje kul ortopedycznych i lasek do chodzenia

Odpowiednio dobrana kula ortopedyczna lub laska ortopedyczna znacząco wpływa na komfort samodzielnego poruszania się, mimo urazu lub niewydolności kończyn dolnych. Ze względu na możliwości pacjenta, stosuje się konkretny typ kuli ortopedycznych oraz lasek, dzięki czemu niedogodność związana z koniecznością ich użytkowania, jest znacząco zminimalizowana. Oto kule ortopedyczne i laski do chodzenia, jakie można znaleźć w naszym sklepie MUSI-Med.

Kule ortopedyczne łokciowe i kule ortopedyczne pachowe

Najpopularniejszym rodzajem kul ortopedycznych, są kule łokciowe. Ich konstrukcja zapewnia możliwość przeniesienia obciążenia z nogi na ramię lub ramiona. Posiada specjalny uchwyt na przedramię, stabilizujący ją i znacząco poprawiający chwyt. Kule ortopedyczne łokciowe posiadają zakres regulacji wysokości, co sprawia że można je dopasować do osób o różnym wzroście. Na końcach posiadają specjalne nasadki na kule ortopedyczne, które poprawiają właściwości antypoślizgowe i ułatwiają stabilne utrzymanie kuli na podłożu. Front rączki najczęściej posiada odblask (jak np. kula łokciowa 01/MR MIKIRAD), w celu poprawy widoczności pieszego po zmroku. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych, posiadających ograniczone tempo przemieszczania się.

Z kolei kule ortopedyczne pachowe umożliwiają poruszanie się, gdy jako punkt podporu używa się barki. To rozwiązanie stosuje się w momencie, gdy nie ma możliwości by pacjent mógł wykorzystywać do wsparcia przemieszczania się ramiona. Kule te posiadają specjalne poduszki, które zwiększają komfort ich użytkowania, poprzez amortyzację nacisku ciężaru ciała. Kule ortopedyczne pachowe - podobnie jak kule łokciowe - posiadają regulację, by móc je dopasować do wzrostu użytkownika. Zakończone są również nasadkami antypoślizgowymi, co w ich przypadku jest bardzo ważne, gdyż przenoszony ciężar nie może być dodatkowo stabilizowany przez przedramiona.

Trójnogi i czwórnogi

Laska do chodzenia z reguły przeznaczona jest dla osób posiadających niewielkie, ale utrudniające poruszanie się schorzenia kończyn dolnych i kręgosłupa. Zdarza się jednak, że osoba z niej korzystająca, potrzebuje większej stabilności, ze względu na swoją mobilność. Wtedy zastosowanie znajdują trójnogi i czwórnogi

Ten rodzaj lasek pozwala nam na zwiększenie ilości punktów podparcia, co pozytywnie wpływa na zachowanie stabilizacji podczas chodu. Należy pamiętać, że laska (jak i kule ortopedyczne), posiadają jeden punkt nacisku, co sprawia że muszą być wytrzymałe. Wysokiej jakości trójnogi i czwórnogi pacjenci znajdą w naszej ofercie. Ciekawą propozycją może być laska czwórnóg VCBP0021 MDH - dla osób poszukujących 4-punktowego podparcia -  lub laska trójnóg VCBP0024 MDH. Oba produkty pochodzą od znanego i cenionego w branży rehabilitacyjnej producenta, który cechuje się bardzo korzystną relacją ceny do jakości oferowanych produktów.

Kule łokciowe - jakie wybrać?

By w pełni wykorzystać potencjał i zapewnić sobie komfort poruszania się o kulach, należy je właściwie dopasować. W tym celu warto zwrócić uwagę kilka parametrów, które posiadają kule inwalidzkie.

Kule łokciowe ze stopniowa regulacją

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na zakres regulacji kuli. Jest to ważne, ponieważ kula ortopedyczna ze stopniową regulacją zwiększa wygodę użytkowania, i zachowanie odpowiedniej postawy. Prawidłowo skonfigurowane pozwalają utrzymać dłonie na wysokości bioder.  Dlatego wyróżniamy kule dla dorosłych i kule ortopedyczne dla dzieci, które pozwalają na dopasowanie ich względem wzrostu użytkownika. Jest to szczególnie ważne, ze względu na procesy rehabilitacyjne, ponieważ zbyt duży nacisk na nogę (mimo zastosowania kul ortopedycznych), może wyhamować lub zmniejszyć skuteczność zabiegów rehabilitacyjnych. Dodatkowo jeżeli posiadamy składane kule ortopedyczne, o wiele wygodniej jest nam przemieszczać się zarówno autem, jak i komunikacją miejską, kiedy nie są nam one potrzebne.

Istotną kwestią jest także nośność kul. Górna granica wagowa to przeważnie 130 kilogramów całkowitej masy ciała, ale zdarzają się egzemplarze mogące utrzymać osoby o wadze sięgającej nawet do 150 kilogramów.

Kule łokciowe z uchwytem anatomicznym i podparciem na przedramieniu

Po trzecie ważne jest, aby kule ortopedyczne były wygodne w użytkowaniu. Najbardziej odczuwalnym elementem, który bywa źle dopasowany, jest rękojeść. Ta powinna posiadać optymalną szerokość, by ta nie “wpijała” się w dłoń. Najlepiej gdy rączka jest jednolita, jednak zgrzewane również nie stanowią problemu, gdy miejsce łączenia jest odpowiednio wykończone. Wybierając kule ortopedyczne na dłuży czas lub intensywne eksploatację, dobrze jest wybrać kule z miększymi rączkami, gdyż dłonie będą się mniej męczyć od nacisku. W przypadku gdy ma być to tylko środek doraźny. rączki do kul mogą być nieco twardsze.

Jeżeli chodzi o kule łokciowe istotne jest również podparcie dla przedramion. Nie powinno być zbyt luźne, aby nie doprowadzało do otarć czy odgnieceń.

Kule ortopedyczne cena w sklepie internetowym MUSI-Med

W naszej ofercie posiadamy kule ortopedyczne, których ceny zaczynają się od 40 złotych. Dzięki refundacji można zakupić je dodatkowo w niższej cenie. W tym przypadku refundacja na kule ortopedyczne może obniżyć koszt zakupu kuli nawet o ponad 50%. Zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne, może być wystawione przez osoby uprawnione, np. lekarza specjalistę czy pielęgniarkę.

Oferta naszego sklepu opiera się o wyroby medyczne wysokiej jakości, w celu zapewnienia produktów o odpowiednim stopniu wykonania w stosunku do ceny. Dbamy o to, by nasza oferta obfitowała w korzystne dla pacjentów produkty, które pozwalają na wsparcie w chorobie lub szybszy powrót do zdrowia.

Ikona dostawy
Darmowa dostawa
od 400 zł
 
Ikona gwarancji zwrotu
Gwarancja zwrotu
do 14 dni
 
Logo NFZ
Refundacja-online
Sprawdź
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl