Skolioza kręgosłupa - objawy - przyczyny i sposoby leczenia
Skolioza kręgosłupa - objawy - przyczyny i sposoby leczenia

Skolioza kręgosłupa to powszechny problem, który dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. Schorzenie to charakteryzuje się bocznym wykrzywieniem kręgosłupa, które może prowadzić do różnorodnych objawów i wymagać specjalistycznego podejścia w leczeniu. W naszym artykule znajdziesz wszechstronne informacje na temat przyczyn, objawów oraz metod leczenia skoliozy. 

 
10 characters selected
czytaj całość »
Materac przeciwodleżynowy - jak działa i dlaczego warto go stosować?
Materac przeciwodleżynowy - jak działa i dlaczego warto go stosować?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zakupić materac przeciwodleżynowy dla osoby unieruchomionej w łóżku z powodu choroby lub wieku, to już na wstępnie nie pozostawiamy wątpliwości – zdecydowanie należy w niego zainwestować. Materac przeciwodleżynowy ma istotny wpływ na komfort pacjenta, co stanowi kluczowy aspekt jego leczenia. To nie tylko wydatek, lecz przede wszystkim troska o zdrowie i skuteczna profilaktyka przeciw odleżynom oraz ewentualnym powikłaniom związanym z długotrwałym leżeniem. Przeczytaj jak działa materac przeciwodleżynowy, dla kogo warto go kupić, kiedy i jaki stosować oraz jaka jest wysokość dofinansowania z NFZ.

czytaj całość »
Jaki wózek inwalidzki dla osoby starszej - poradnik
Jaki wózek inwalidzki dla osoby starszej - poradnik

Kiedy możemy ubiegać się o wózek inwalidzki dla seniora i jak możemy zdobyć skierowanie. O tym przeczytasz w naszym wpisie, gdzie odpowiemy na kluczowe pytania, m.in. czy lekarz rodzinny może dać skierowanie na wózek inwalidzki oraz kto i w jaki sposób może otrzymać taki sprzęt za darmo.

czytaj całość »
Wózek inwalidzki - kiedy podjąć decyzję o zakupie?
Wózek inwalidzki - kiedy podjąć decyzję o zakupie?

Ogromną rolę w naszym życiu odgrywa zdolność poruszania się, ale dopiero wtedy, gdy ta możliwość zostaje ograniczona z powodu niepełnosprawności lub kontuzji, doceniamy, jak ważna jest możliwość swobodnego przemieszczania się. W takiej sytuacji wózek inwalidzki może stać się nieocenionym wyrobem medycznym, który przywróci niezależność i mobilność. Jednak przed zakupem sprzętu należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. W tym artykule dowiesz się, kiedy podjąć decyzję o zakupie wózka inwalidzkiego oraz z jakimi kosztami jest to związane.

 

czytaj całość »
Czy wkładki ortopedyczne na płaskostopie pomagają?

Płaskostopie to jedna z najczęstszych wad stóp, które dotyczą wielu ludzi na całym świecie. Pacjenci z tym problemem często zastanawiają się, czy wkładki ortopedyczne mogą pomóc w łagodzeniu objawów. W tym artykule przyjrzymy się, jakie wkładki są odpowiednie dla osób z płaskostopiem, omówimy różne rodzaje płaskostopia i zaproponujemy dodatkowe ćwiczenia wspomagające leczenie.

czytaj całość »
Wkładki ortopedyczne: Komfort i wsparcie dla Twoich stóp
Wkładki ortopedyczne: Komfort i wsparcie dla Twoich stóp

Czy kiedykolwiek odczuwałeś ból, dyskomfort lub inne problemy związane ze swoimi stopami? Jeśli tak, to wiesz, jak bardzo może to wpływać na Twoje codzienne funkcjonowanie. Doskonałym sposobem na zapewnienie naszym stopom zdrowia i komfortu są różnego rodzaju wkładki ortopedyczne. W naszym artykule przyjrzymy się roli wkładek ortopedycznych w poprawie wygodny chodzenia oraz postawy ciała, a także redukcji dolegliwości stóp. Sprawdzimy też, jak dobrać odpowiednie wkładki dla Twoich indywidualnych potrzeb i jak o nie właściwie dbać.

czytaj całość »
Wózek inwalidzki - dofinansowanie PFRON 2023
Wózek inwalidzki - dofinansowanie PFRON 2023

Wózek inwalidzki jest niezwykle istotnym narzędziem dla osób z niepełnosprawnościami, umożliwiając im większą niezależność i mobilność. Niestety, koszty zakupu wózka mogą być znaczące i stanowić obciążenie finansowe dla osób niepełnosprawnych. Na szczęście istnieje program dofinansowania PFRON 2023, który ma na celu wspieranie finansowe osób z niepełnosprawnościami w zakupie wózków inwalidzkich. W tym artykule omówimy programy dofinansowania PFRON 2023 oraz jak skorzystać z tych możliwości finansowych.

czytaj całość »
Jaki balkonik wybrać, jakie są typy i czym się kierować?
Jaki balkonik wybrać, jakie są typy i czym się kierować?

Dla wielu osób balkonik może stanowić nieocenione wsparcie w codziennym życiu. Jednak wybór odpowiedniego balkonika może być trudnym zadaniem, ponieważ na rynku dostępne są różne typy i modele. W tym artykule przedstawimy poszczególne rodzaje balkoników oraz czynniki, którymi warto się kierować przy wyborze odpowiedniego modelu. Dzięki temu będziesz dobrze przygotowany do podjęcia decyzji, która umożliwi Tobie lub Twoim bliskim cieszenie się większą mobilnością i niezależnością.

Potrzebujesz poradnika jak dobrać wózek inwalidzki? Sprawdź nasz wpis: JAK DOBRAĆ WÓZEK INWALIDZKI?

czytaj całość »
Buty ortopedyczne - dla kogo i dlaczego warto je nosić?
Buty ortopedyczne - dla kogo i dlaczego warto je nosić?

Buty ortopedyczne to obuwie, które zostało zaprojektowane z myślą o poprawie funkcjonowania naszych stóp oraz układu kostno-mięśniowego. W dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z problemami zdrowotnymi związanymi z układem ruchu, a noszenie odpowiednich butów ortopedycznych może pomóc w rozwiązaniu wielu z nich. W poniższym artykule omówimy, dla kogo buty ortopedyczne są szczególnie wskazane i dlaczego warto je nosić.

czytaj całość »
Czy balkonik jest sprzętem rehabilitacyjnym?
Czy balkonik jest sprzętem rehabilitacyjnym?

Balkonik to sprawdzony sprzęt medyczny czy inaczej pomoc techniczna, która ma na celu zapewnienie osobom starszym oraz niepełnosprawnym możliwości poruszania się. Jest więc nieocenioną formą pomocy dla osób mających problemy z samodzielnym przemieszczaniem się. Ale czy tego typu produkt można nazwać sprzętem rehabilitacyjnym? Dla niektórych ta klasyfikacja może być mało istotna, ale dla wielu osób, które potrzebują wsparcia finansowego na zakup sprzętu medycznego ta kwestia może być naprawdę ważna. W poniższym artykule skupimy się na tym, czy balkonik to urządzenie rehabilitacyjne i wyjaśnimy, kiedy oraz jak można starać się o dofinansowanie z NFZ na jego zakup.

czytaj całość »
Wsparcie w problemach ruchowych - wózek inwalidzki, balkonik, czy kule?
Wsparcie w problemach ruchowych - wózek inwalidzki, balkonik, czy kule?

Osoby niepełnosprawne, seniorzy oraz pacjenci poddający się rehabilitacji po urazie lub operacji bardzo często borykają się z problemem braku możliwości samodzielnego chodzenia. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zakup różnego rodzaju sprzętu pomocniczego do poruszania się - kule, wózki inwalidzkie, czy balkoniki i podpórki. Wybór konkretnego produktu medyczno - ortopedycznego zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji osoby, która ma z niego korzystać, a także od przyczyny i stopnia urazu, czy niepełnosprawności.

czytaj całość »
Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego MUSI Lublin
Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego MUSI Lublin

Produkcją i dystrybucją wyrobów ortopedyczno-rehabilitacyjnych zajmujemy się już od ponad 70 lat. Do dziś działamy zgodnie z dewizą „Z nami pokonasz bariery”, która zakłada, że najważniejszy jest pacjent, a naszą misją jest walka o łagodzenie przebiegu wielu chorób i zapewnienie możliwości aktywnej rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Chcąc zapewnić jeszcze większe wsparcie pacjentom oraz ich opiekunom, postanowiliśmy stworzyć wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego w Lublinie i zaoferować wysokiej jakości wyroby medyczne wspierające proces rehabilitacji.

czytaj całość »
Balkonik dla seniora - ile kosztuje i komu przysługuje refundacja NFZ?
Balkonik dla seniora - ile kosztuje i komu przysługuje refundacja NFZ?

Balkonik dla seniora to nieoceniona pomoc dla osób, które mają problem z samodzielnym chodzeniem. Zarówno balkonik, jak i chodzik dla starszych osób ułatwiają pionizację ciała oraz wspomagają poruszanie się. Dbają także o rozkład ciężaru ciała na podporze. Ile kosztuje taki sprzęt rehabilitacyjny i komu przysługuje refundacja NFZ? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

czytaj całość »
Orteza na łokieć - Po co, ile kosztuje i jak długo nosić?
Po co orteza na łokieć, ile kosztuje i jak długo nosić?

W czasie rehabilitacji i leczenia stawu łokciowego niezbędne jest zaopatrzenie się także w ortezę łokcia. Głównymi czynnikami, które są wskazaniami do noszenia stabilizatora na łokieć, są urazy i zmiany przeciążeniowe. Można go stosować także profilaktycznie. Aby dobrze wybrać niezbędny sprzęt, należy wiedzieć, jakie spełnia funkcje, w jakich sytuacjach go stosować i na jakie cechy zwrócić uwagę.

czytaj całość »
Kule i laski ortopedyczne - ile kosztują? Jakie wybrać i jak używać?
Kule i laski ortopedyczne - ile kosztują, jakie wybrać, jak używać?

Urazy kończyny dolnej są dosyć powszechne i mogą spotkać każdego z nas. Nawet najprostsza, codzienna czynność może doprowadzić do niefortunnego wypadku, którego nie jestesmy w stanie przewidzieć. Kiedy przytrafi Ci się kontuzja, na przykład uraz stawu skokowego, który wymaga leczenia, warto zapewnić sobie sprzęt, który umożliwi Ci poruszania się pomimo urazu.

czytaj całość »
Ortezy i stabilizatory kończyn górnych
Ortezy i stabilizatory kończyn górnych

Kontuzje w obrębie kończyny górnej mogą mieć poważne konsekwencje w przyszłości, dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie urazu i zapewnienie stabilizacji uszkodzonej kończyny do czasu odzyskania pełnej sprawności fizycznej. Rozwiązaniem na tego typu problemy są ortezy i stabilizatory dostępne w sklepie medycznym. Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się, który model ortezy warto wybrać. 

czytaj całość »
Jak wybrać najlepszą poduszkę ortopedyczną?
Jak wybrać najlepszą poduszkę ortopedyczną?

Problemy z kręgosłupem są dziś bardzo powszechnym zjawiskiem wśród osób w każdym wieku. Wiele z nich wynika z niewłaściwej pozycji jaką przyjmujemy podczas siedzenie i leżenia. Wpływa ona negatywnie na odcinek szyjny kręgosłupa, kark i lędźwia, co powoduje pogłębianie się już istniejące schorzeń bądź powstawanie nowych. Aby profilaktycznie uchronić kręgosłup lub przyspieszyć jego leczenie zaleca się stosowanie odpowiednio dobranej poduszki ortopedycznej. Podpowiadamy, jak wybrać poduszkę ortopedyczną dla Ciebie lub Twoich bliskich.

czytaj całość »
Orteza stawu łokciowego - kiedy i komu może się przydać?
Orteza stawu łokciowego - kiedy i komu może się przydać?

Ortezy i stabilizatory stanowią grupę produktów medycznych niezbędnych w czasie leczenia i rehabilitacji kończyn. Głównym wskazaniem do stosowania ortezy kończyny górnej są przede wszystkim urazy, ale też różnego rodzaju zwyrodnienia oraz zmiany przeciążeniowe. W jakich sytuacjach warto zainwestować w ortezę na łokieć i na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?

czytaj całość »
Komu i kiedy przysługuje refundacja NFZ na wózek inwalidzki?
Komu i kiedy przysługuje refundacja NFZ na wózek inwalidzki?

Ceny wózków inwalidzkich mieszczą się w przedziale od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od wybranego modelu. Podstawowe wózki inwalidzkie, ale też niektóre modele specjalne można zakupić korzystając z refundacji NFZ na wyroby medyczne. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się komu przysługuje dofinansowanie NFZ, w jakiej kwocie i na jakich warunkach. 

czytaj całość »
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl