Rehabilitacja pozwala na odzyskanie pełnej lub częściowej sprawności, która została utracona. Sprzęt rehabilitacyjny umożliwia wykonywanie ćwiczeń wspomagających powrót do mobilności. W MUSI-Med dostępne są zarówno urządzenia mniejsze akcesoria do treningów, jak i większe urządzenia do ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Drabinka rehabilitacyjna do siadania Drabinka rehabilitacyjna do siadania
Producent: QMED
Cena: 55,00 zł
szt.
Przyrząd do rehabilitacji kończyn górnych 881 Przyrząd do rehabilitacji kończyn górnych 881
Producent: Reha Fund
Cena: 77,00 zł
szt.
Qmed Mata do akupresury z poduszką ACUPRESSURE SET Qmed Mata do akupresury z poduszką ACUPRESSURE SET
Producent: QMED
Cena: 99,00 zł 105,00 zł
szt.
  • promocja
Rotor rehabilitacyjny - Dual Tim Rotor rehabilitacyjny - Dual Tim
Producent: TIMAGO
Cena: 145,00 zł
szt.
Wałek rehabilitacyjny STANDARD Roller DRQM3L Wałek rehabilitacyjny STANDARD Roller DRQM3L
Producent: MDH
Cena: 63,00 zł
szt.
Wałek rehabilitacyjny THERAPY ROLLER DRQM3R Wałek rehabilitacyjny THERAPY ROLLER DRQM3R
Producent: MDH
Cena: 63,00 zł
szt.
Taśma do fizjoterapii 1,5 m silver 8006 Taśma do fizjoterapii 1,5 m silver 8006
Cena: 40,00 zł
szt.

Sprzęt rehabilitacyjny - dla kogo przeznaczony?

Każdy pacjent cierpiący na dysfunkcje określonej partii ciała, może zostać poddany rehabilitacji. Taka decyzja podejmowana jest przez odpowiedniego lekarza. Niektóre przyrządy do rehabilitacji (np. piłka rehabilitacyjna z kolcami) nie wymagają nadzoru lekarza prowadzące, a mogą pomóc nam w walce z codziennymi bólami kręgosłupa, stóp, karku czy innych części ciała.

Nasz sklep ortopedyczny posiada w swojej ofercie sprzęt do rehabilitacji, który można zastosować jako wyposażenie gabinetu rehabilitacyjnego, siłowni, jak również domowego centrum rehabilitacyjnego. Niekiedy osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności nie mogą zbyt często przemieszczać się do punktów rehabilitacyjnych. Wtedy można zastosować sprzęt do rehabilitacji w domu, taki jak np. przyrząd do rehabilitacji kończyn górnych Reha Fund, który pozwoli na wykonywanie części ćwiczeń - bez konieczności wychodzenia z domu. Jednak przy takich urządzeniach powinien znajdować się nadzór rehabilitanta lub fizjoterapeuty.

Sprzęt do ćwiczeń rehabilitacyjnych znajdzie zastosowanie także w codziennym użytkowaniu. Dla osób pracujących za biurkiem w pozycji siedzącej, w odciążeniu pleców może pomóc Klin rehabilitacyjno - korekcyjny "I" REHAN, który pozwala odciążyć odcinek lędźwiowy i nadać poprawny kształt naszym plecom, podczas wielogodzinnej pracy. Z kolei jeżeli pracujemy fizycznie lub trenujemy na siłowni, zdarza się że napięcie mięśniowe może być problemem w codziennym funkcjonowaniu. Wtedy możemy zastosować popularny ostatnimi czasy masażer tkanek głębokich QMED, który z prędkością od 1200 do 3200 rpm, pozwoli na dokładne rozmasowanie mięśnia. Okrągła gałka do masażu pozwala na wybranie odpowiedniego kąta, pod którym ma być masowany mięsień.

Sprzęt rehabilitacyjny dla seniora

Osoby starsze, które wykorzystują do poruszania się kule ortopedyczne lub wózki inwalidzkie, mogą potrzebować rehabilitacji w domowym zaciszu. Nasz sklep rehabilitacyjny MUSI-Med posiada także sprzęt rehabilitacyjny dla osób starszych. Takie urządzenia jak np. zestaw do ćwiczeń rehabilitacyjnych stawu barkowego i łokciowego czy choćby rotor do ćwiczeń kończyn GENESIS VCBP 0011 Vitea Care, można z powodzeniem zaadaptować do prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych w domu.

Ikona dostawy
Darmowa dostawa
od 400 zł
 
Ikona gwarancji zwrotu
Gwarancja zwrotu
do 14 dni
 
Logo NFZ
Refundacja-online
Sprawdź
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl