Filtrowanie
Dostępność
Cena
  • od
    do

Zapewnienie prawidłowego ułożenia ciała podczas snu oraz siedzenia gwarantuje zapobieganie oraz łagodzenie przebiegu różnych schorzeń u dzieci i dorosłych, a także niwelowanie i kompensowanie urazów kręgosłupa szyjnego. W tym celu stosuje się poduszkę ortopedyczną skonstruowaną z pianki termo-formującej “z pamięcią kształtu”. 

Poduszka rehabilitacyjna gwarantuje prawidłowe ułożenie kręgosłupa oraz przeciwdziała drętwieniu i pogłębianiu się urazów. Obecnie na rynku istnieje wiele modeli podstawowych oraz innowacyjnych posiadających dodatkowe funkcje, takie jak wkład chłodzący, system antychrapaniowy czy też poszewka masującą. 

Poduszki ortopedyczne - dla kogo?

Poduszki ortopedyczne produkowane są zarówno dla dorosłych jak i  dla dzieci oraz niemowląt. To produkty całkowicie bezpieczne i hipoalergiczne, dzięki czemu mogą być stosowane również przez alergików. Co ważne, tego typu produkty sprawdzają się nie tylko w domu, ale również poza nim, na przykład w podróży. Poduszka podróżna ortopedyczna skonstruowana jest tak, aby można było w poręczny sposób zapakować ją w podróż, a jednocześnie tak, aby skutecznie spełniała swoją rolę. 

Poduszki ortopedyczne dla niemowlaka i dziecka

Niemowlaki w porównaniu do osoby dorosłej mają inne proporcje ciała, napięcie mięśniowe oraz koordynację nerwowo-mięśniową. Ponadto takie maluszki mają zdecydowanie mniejszą siłę mięśniową oraz wręcz znikomą kontrolę nad własnym ciałem, dlatego też poduszka ortopedyczna dla niemowlaka różni się od poduszki ortopedycznej dla dorosłych. 

Poduszka ortopedyczna dla dziecka jest konieczna w sytuacjach, gdy maluszek ma infekcję, której towarzyszy katar i trudności w oddychaniu. Inną sytuacją, w której poduszka ortopedyczna może okazać się zbawienna jest choroba refluksowa, podczas której ważne jest zapobieganie zachłyśnięciu się dziecka treściami żołądkowymi. Ponadto poduszka profilowana do snu Qmed może pozytywnie wpływać na kształtowanie się poprawnego ułożenia dziecka i prawidłowego rozwoju.

Poduszki ortopedyczne dla doroslych

Na rynku oferowanych jest mnóstwo modeli w wersji dla dorosłych. Niewątpliwie dość dużą popularność zyskała poduszka profilowana, która dzięki falistemu przekrojowi właściwie podpiera odcinek szyjny oraz pozostawia kręgosłup w naturalnej pozycji. 

W przypadku osób dorosłych ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru poduszki pod względem wzrostu użytkownika. Przyjęło się, że dla osób o niższym wzroście przystosowane są mniejsze modele, zaś dla osób wysokich, te większe, ponieważ duże poduszki mają wyższy profil, co może powodować zbyt duże wygięcie odcinka szyjnego u osób niższej postury. 

Obecnie jednym z popularniejszych modeli dla osób dorosłych jest poduszka ortopedyczna Qmed z pamięcią kształtu charakteryzująca się innowacyjnym wyprofilowaniem, który dostosowuje się do kształtu głowy oraz szyi. Qmed poduszka jest ceniona przez wielu użytkowników za możliwość wypoczęcia, uregulowania metabolizmu i układu hormonalnego, podreperowania układu odpornościowego oraz przyspieszoną regenerację tkanki. 

Poduszki ortopedyczne - rodzaje

Wśród poduszek ortopedycznych wyróżnić można modele takie jak poduszka ergonomiczna, poduszka ortopedyczna z pamięcią kształtu, poduszka lędźwiowa oraz turystyczna. Klasyczne poduszki ergonomiczne składają się z dwóch różnej długości wypustek, które gwarantują utrzymanie odpowiedniej pozycji podczas snu. Tego typu poduszka wykonana jest ze specjalnych pianek o odpowiednim stopniu sprężystości. 

Poduszka ortopedyczna z pamięcią kształtu (memory) wykonana jest z pianki visco elasti, która dostosowuje się do kształtu ciała pod wpływem ciepła i ciężaru. Takie poduszki profilowane posiadają zdolność powracania do naturalnego kształtu. 

Poduszka lędźwiowa do spania najczęściej posiada kształt półksiężyca i jest używana w celu stabilizacji dolnego odcinka kręgosłupa. Dodatkowo takie poduszki koją ból lędźwiowy związany z różnego typu schorzeniami czy przeciążeniem kręgosłupa. Poduszka lędźwiowa występuje również w wersji do siedzenia, gdzie spełnia rolę stabilizującą kręgosłup użytkownika w pozycji odciążającej kręgosłup lędźwiowy.

Poduszki turystyczne występują najczęściej w kształcie rogala, ponieważ ich głównym zadaniem jest utrzymywanie kręgosłupa szyjnego w stabilnej pozycji, na przykład w podróży, ale też w biurze czy domu. 

Poduszki ortopedyczne do spania

Poduszka ortopedyczna do spania dzieli się na trzy podstawowe modele, które warunkuje pozycja, w jakiej najczęściej śpimy i wypoczywamy. W przypadku układania się na boku zalecane jest stosowanie poduszki do spania na boku z dodatkowym profilowaniem w kształcie wałka. Poduszka ta wypełnia przestrzeń między kręgosłupem a barkiem, co pozwala utrzymać głowę w naturalnym ustawieniu. 

Gdy zdecydowanie częściej układasz się na plecach, warto wybrać niższy model poduszki z dodatkowym wcięciem w profilowaniu, dzięki czemu możliwe będzie stabilne utrzymanie głowy w jednej pozycji. Spanie na brzuchu uprzyjemnia płaska poduszka ortopedyczna dostępna w kształcie gwiazdy. 

Na rynku oferowana jest również poduszka ortopedyczna do spania w każdej pozycji, która dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu może być stosowana do spania i wypoczynku w każdej pozycji. W tej sytuacji najczęściej stosuje się poduszki z pamięcią kształtu.

Poduszki ortopedyczne do siedzenia

Pozycja siedząca jest jedną z najbardziej obciążających dla kręgosłupa. Ratunkiem dla osób cierpiących na dolegliwości bólowe, napięcia kręgosłupa i mięśni oraz dyskomfort jest poduszka ortopedyczna do siedzenia ARmedical. Podpórka pod plecy służy rehabilitacji i stabilizacji pozycji siedzącej, a także przywraca pełną sprawność oraz redukuje ból.   

Biorąc pod uwagę fakt, jak bardzo obciążone są lędźwia, sklepy medyczne oferują specjalistyczną poduszkę do siedzenia na kręgosłup lędźwiowy, która zadba o prawidłowe ułożenia ciała, a także będzie przeciwdziałać skrzywieniom kręgosłupa oraz bolesnym dolegliwościom po długim czasie spędzonym w niewłaściwej pozycji. 

Poduszka ortopedyczna do siedzenia chroni kość ogonową, która zyskuje odpowiednie podparcie, dzięki czemu redukowany jest nacisk i drętwienie kończyn. Tego typu poduszka na kręgosłup najczęściej występuje w formie poduszki z pamięcią kształtu umożliwiającej dopasowanie się do użytkownika i jednoczesne niwelowanie bólu. .

Poduszki odleżynowe

Poduszka odleżynowa może być wykonana z gąbki, materiału żelowego lub pianki poliuretanowej. Poduszki tego typu mają zróżnicowaną wysokość i grubość, dzięki czemu można je dopasować do wzrostu i wagi użytkownika. Na rynku dostępne są poduszki klasyczne jak i modele z dodatkowymi otworami zapewniającymi wentylację oraz absorbującymi temperaturę i poprawiającymi ukrwienie tkanek.
Podkładka pod plecy występuje w wersji do leżenia i siedzenia, co oznacza że może być wykorytywna  w łóżku jak i stanowić podparcie w wózkach inwalidzkich. Jej głównym zadaniem jest zapobieganie odleżynom wśród osób stale unieruchomionych. Poduszka odleżynowa pneumatyczna Reha Fund odciąża miejsca narażone na zbyt duży nacisk poprzez odpowiednie rozłożenia naciksu ciała.

Ikona dostawy
Darmowa dostawa
od 400 zł
 
Ikona gwarancji zwrotu
Gwarancja zwrotu
do 14 dni
 
Logo NFZ
Refundacja-online
Sprawdź
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl