Filtrowanie
Producent
Dostępność
Cena
  • od
    do

Obuwie specjalistyczne do którego zaliczają się buty ortopedyczne, to obuwie służące wspomaganiu osób chorych i po zabiegach operacyjnych. Pozwala odciążyć stopy oraz stawy znajdujące się w ich obrębie, a także umożliwić w miarę swobodne poruszanie się. W naszym sklepie posiadamy zróżnicowane obuwie ortopedyczne, dostosowane do konkretnych potrzeb.

Obuwie ortopedyczne dostępne w sklepie MUSI-Med

Nasi Klienci mogą skorzystać z wyboru szerokiej gamy gotowych butów ortopedycznych, gotowych do założenia zaraz po zakupie. Oferujemy produkty renomowanych producentów, takich jak MDH, QMED, czy ORTO.

Buty ortopedyczne damskie i buty ortopedyczne męskie

Obuwie ortopedyczne ze względu na swoją leczniczą funkcję w wielu wypadkach posiada wygląd unisex, czyli neutralny płciowo. Niekiedy buty ortopedyczne dla dorosłych (w szczególności Pań), może posiadać estetykę, która nie wskazuje w sposób bezpośredni na fakt, że są to buty ortopedyczne.

Najważniejsze jest, aby obuwie ortopedyczne spełniało swoje podstawowe zadanie, tj. zapobiegało pogłebianiu się wad lub urazów.

Buty ortopedyczne dla dzieci

W przypadku wad wrodzonych lub nabytych, a także przebytych operacji i zabiegów, buty ortopedyczne muszą być także przygotowanie dla dzieci. W ich przypadku ważne jest, by były to wygodne buty ortopedyczne, ponieważ w przypadku dyskomfortu, może być ciężko nakłonić dziecko do noszenia ich, co jest niezwykle ważne m.in. w procesie rehabilitacyjnym. Jeśli zastanawiamy się, jakie buty ortopedyczne dla dziecka będą najbardziej odpowiednie - należy skonsultować się z lekarzem ortopedą, który pomoże we właściwym doborze.

Buty ortopedyczne pooperacyjne

Obuwie ortopedyczne może być potrzebne także osobom, które na co dzień z niego nie korzystają. Buty ortopedyczne pooperacyjne pozwalają na zredukowanie obciążenia stopy oraz stawów. W zależności od rodzaju zabiegu, stosuje się różne rodzaje tego obuwia. Na przykład po operacji palucha, można zdecydować się na but pooperacyjny PROMEDICS ORTO S-M. W przypadku gdy konieczne jest odciążenie przedstopia, przydatny może okazać się np. but pooperacyjny odciążający przodostopie QMED, pozwalający na zwiększenie komfortu chodzenia i zabezpieczenie przedstopia przed ponownym urazem.

Ortopedyczne buty - zastosowanie

Taki rodzaj obuwia stosowany jest w przypadku wad lub problemów związanymi z kończynami dolnymi, tj. stopami i przystającymi stawami. Przy drobnych defektach, stosuje się m.in. wkładki ortopedyczne umożliwiające usprawnienie poruszania się i niwelację bólu. Jednakże kiedy problemem są wady takie jak np. nierówność kończyn czy stopa płasko-koślawa, stosuje się buty ortopedyczne

Mogą stanowić także wsparcie przy poruszaniu się, gdy wykorzystujemy kule ortopedyczne lub bardziej w przypadku osób starszych - balkoniki i podpórki wspomagające przemieszczanie się. Obuwie ortopedyczne może być stosowane również po zabiegach lub operacjach na stopę, gdy konieczne jest zabezpieczenie jej.

O zastosowaniu obuwia ortopedycznego decyduje lekarz ortopeda. Wyjątkiem może być but na gips, który ma za zadanie zabezpieczyć naszą stopę w trakcie poruszania się.

Ikona dostawy
Darmowa dostawa
od 400 zł
 
Ikona gwarancji zwrotu
Gwarancja zwrotu
do 14 dni
 
Logo NFZ
Refundacja-online
Sprawdź
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl