Wózki inwalidzkie posiadające specjalistyczną konstrukcję, przeznaczone są dla osób potrzebujących zwiększonych możliwości jego wykorzystania. Zastosowane w nich rozwiązania pozwalają na komfortowe przemieszczanie się, nawet osobom bardziej schorowanym. Wózek inwalidzki specjalny jest dobrym rozwiązaniem dla osób starszych oraz posiadających znaczne upośledzenie ruchowe.

Wózki inwalidzkie specjalne

Ich konstrukcja umożliwia dostosowywanie ich parametrów, do potrzeb osoby poruszającej się na wózku. Wybrany model może posiadać więcej lub mniej punktów regulacji, dlatego wózek specjalny inwalidzki powinien zostać dobrany pod indywidualne potrzeby.

To czym charakteryzują się specjalistyczne wózki inwalidzkie, to odpowiednie wzmocnienie dla pleców i głowy. Wózek inwalidzki specjalny stabilizujący plecy i głowę stworzony jest z myślą o osobach nie mogących samodzielnie utrzymać odpowiedniej postawy ciała w pozycji siedzącej. Dodatkowo mogą mieć regulację kąta nachylenia, która pozwala na ustawienie pozycji oparcia: od siedzącej do leżącej. Specjalistyczny wózek inwalidzki dla osoby niepełnosprawnej posiada również podnóżki o szerokim zakresie regulacji, umożliwiające np. wsparcie podudzi czy zajęcie wygodniejszej pozycji półleżącej. 

W naszej ofercie posiadamy specjalistyczne wózki inwalidzkie Vitea Care, które są cenione przez naszych klientów za bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Wózki inwalidzkie specjalistyczne dla dzieci

Dzieci posiadające dysfunkcję związaną narządem ruchu lub nie mogące przyjąć prawidłowej postawy siedzącej, powinny być przewożone odpowiednimi wózkami. Dlatego wózek inwalidzki specjalny dziecięcy jest właściwie przystosowany zarówno do wzrostu jak i wagi. Specjalistyczne wózki dla małych dzieci przypominają zwykłe spacerówki, jednak ich wyprofilowanie ma za zadanie wspierać ciało w odpowiednich miejscach. Wraz z zwiększaniem się wzrostu dziecka, wózek coraz bardziej zaczyna przypominać klasyczny wózek specjalny. Wózki dla dzieci posiadają uchwyty, które umożliwiają opiekunowi wygodne manewrowanie nim. Mogą być wyposażone także w hamulce, zwiększające komfort prowadzenia wózka.

Wózki inwalidzkie specjalistyczne dla dorosłych

Specjalistyczne wózki inwalidzkie dla osób dorosłych posiadają konstrukcję, umożliwiającą utrzymanie na nich dorosłej osoby. W związku z tym, wózki inwalidzkie specjalne dla dorosłych posiadają różne rozmiary oraz możliwość udźwigu. Np. wózek inwalidzki specjalny RECLINER VCWK703 Vitea Care posiada udźwig do 100 kg masy całkowitej.

Przy wyborze wózka dla dorosłego, trzeba zwrócić uwagę na wzrost oraz długość oparcia. Wózki tego typu przeważnie posiadają regulację jego długości, by zapewnić maksymalny komfort ich użytkowania, przez długie lata.  W przypadku osób ze znaczną niepełnosprawnością, warto by miały również pas biodrowy, stabilizujący postawę osoby siedzącej.

Z racji wagi osoby na wózku, te wyposażone są w pełne koła przednie oraz uchwyty z hamulcami. Zwiększa to stabilność wózków inwalidzkich, ale również pozwala zaoszczędzić siły przy np. schodzeniu po pochyłym terenie. Jest to dobry wózek dla starszej osoby jak i ludzi z poważnymi ograniczeniami ruchowymi. Aluminiowa konstrukcja jest lekka i zwarta, co pozytywnie wpływa na manewrowość i całkowity ciężar pojazdu.

Wózek inwalidzki specjalny - dofinansowanie

W celu uzyskania refundacji na wózek inwalidzki specjalny, należy zgłosić się do odpowiedniego lekarza, który może wystawić zlecenie na zaopatrzenie medyczne.

Specjalistyczne wózki dziecięce można zakupić z pełną refundacją (P.131.01) do kwoty 3000 zł. W naszej ofercie posiadamy wózki w tym budżecie, dzięki czemu koszt inwestycji będzie zerowy.

Możliwa jest również refundacja, kiedy chcemy kupić wózki inwalidzkie specjalne dla dorosłych. Zlecenie musi zostać wystawione z kodem P.130.00. Stuprocentowa refundacja obejmuje wózki inwalidzkie w kwocie nieprzekraczającej 3000 zł - podobnie jak u dzieci.

Ikona dostawy
Darmowa dostawa
od 400 zł
 
Ikona gwarancji zwrotu
Gwarancja zwrotu
do 14 dni
 
Logo NFZ
Refundacja-online
Sprawdź
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl